10 známych hercov, ktorí zomreli pri natáčaní: Príbehy Heatha Ledgera, Johna Candyho a ostatných

1400

Dnes sme si pre vás pripravli 10 známych hercov, ktorí zomreli pri natáčaní filmu. V tomto zozname nájdete mená ako Heath Ledger, John Candy alebo Brandon Lee.

Heath Ledger

Heath Ledger bol austrálsky herec, ktorý zahynul v januári 2008 vo veku 28 rokov. Natáčal vtedy film Temný rytier a tiež Imaginárium Dr. Parnasse. Zomrel na zástavu srdca kvôli vysokému fyzickému vypätiu a skombinovaniu silných liekov.

Autor tejto fotografie je yotambientengosuperpoderes

John Candy

John Candy bol známy kanadský herec. Zahynul v marci 1994 vo veku 43 rokov. Nakrútil poslednú scénu k filmu Prepadnutie na Východe a v tú istú noc zomrel na infarkt.

Natalie Wood

Natalie Wood bola populárna americká herečka, ktorá zomrela v roku 1981. Občianskym menom Natalia Zacharenko skonala za záhadných okolností potom, čo zmizla z jachty a utopila sa. Na jachte bola pred smrťou so svojim manželom Robertom Wagnerom a hercom Christopherom Walkenom.

Autor tejto fotografie je oneredsf1

River Phoenix

River Phoenix bol americký hudobník a herec, taktiež starší brat herca Joaquina Phoenixa. Zomrel v roku 1993 ako 23-ročný na predávkovanie. Nakrúcal vtedy film Dark Blood, ktorý napokon vyšiel až po 19 rokoch v roku 2012.

Autor tejto fotografie je One From RM

Marilyn Monroe

Legendárna ikona Marilyn Monroe zomrela v roku 1962 predtým, ako stihla dokončiť snímku Something’s Got to Give. Tá bola neskôr zrušená, ale isté scény sa objavili v životopisnom dokumente z roku 2001 s názvom Marilyn: The Final Days.

Autor tejto fotografie je Antonio Marín Segovia

Paul Mantz

Paul Mantz bol letecký pretekár a pilot, ktorý učinkoval v tejto úlohe v mnohých filmoch. V roku 1965 sa vrátil z hereckého dôchodku, aby nakrútil film Let Fénixa. V júli 1965 mal so svojim lietadlom nehodu v Arizone a zomrel vo veku 61 rokov. Film bol v tom čase takmer celý nakrútený, takže ešte počas toho roka sa dostal do kín.

Oliver Reed

Americký herec Oliver Reed nakrútil za život viac než 60 filmov. Zomrel predtým, ako stihol dokončiť nakrúcanie kultového filmu Gladiátor. Redd skonal v roku 1999 vo veku 61 rokov na Malte. Dostal infarkt v tamojšom bare.

Autor tejto fotografie je Jack de Nijs for Anefo

Vic Morrow

Vic Morrow je ďalší zo slávnych hercov, ktorí zomreli pri natáčaní. Bolo to počas nakrúcania filmu Twilight Zone: The Movie (1983). Morrow a dvaja detskí herci zahynuli pri havárii helikoptéry. Rodák z New Yorku mal vtedy 53 rokov.

Bela Lugosi

Bela Lugosi bol americký herec maďarského pôvodu, ktorý sa preslávil najmä svojou rolou grófa Draculu. Zomrel na zlyhanie srdca v roku 1956 vo veku 73 rokov. Nakrúcal vtedy snímku Plan 9 from Outer Space.

Autor tejto fotografie je twm1340

Brandon Lee

Tento zoznam hercov, ktorí zomreli pri natáčaní, ukončuje syn akčnej legendy Brucea Leeho. Brandon Lee zomrel ako 28-ročný pri nehode počas nakrúcania filmu Vrana. Slepý náboj sa zasekol v hlavni zbrane a druhý slepý náboj z neho urobil projektil, ktorý Brandona usmrtil. Stalo sa to v roku 1993, len 17 dní predtým, ako mal mať svadbu.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre