Historická foto : Výstavba Londýnskeho metra – najstaršieho podzemného prepravného systému na svete

1279

Londýnske metro je najstarším podzemným systémom na svete. Prvý podzemný úsek bol spustený už v roku 1863. Táto fotografia zobrazuje jeho výstavbu z roku 1860. S výstavbou sa začalo už v roku 1854. Dnes má tento systém 11 liniek, 270 staníc, 402 kilometrov a za deň prepraví neuveriteľných 3,4 milióna ľudí Londýnske metro bolo v tom čase nevídaným unikátom. Toto metro je staršie ako samotná Kanada a ak sa začítate do románov o deketívovi menom Sherlock Holmes postrehnete časti v ktorých sa píše, že detektív išiel najskôr koňským záprahom a neskôr nasadol na metro. Nutné však dodať, že nešlo o elektrické metro ale o parou poháňaný vlak. Druhé metro vzniklo neskôr v Budapeští – Máj 1896 a tretie v Glasgowe December – 1896

 

 

London Underground under Construction in 1860 (990 x 775) from r/HistoryPorn

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre