Historický grécky ostrov láka mladých ľudí, aby sa tam nasťahovali, pričom zato dostanú zaplatené aj prácu

714

Veľa ľudí sníva o úteku na idylický ostrov, no len veľmi málo z nich má aj reálne takúto príležitosť. Ak však o niečom takom snívate a ešte sa vám to nesplnilo, tak teraz máte jedinečnú šancu.

Grécky ostrov Antikythera hľadá nových obyvateľov, ktorí by tam boli ochotní prísť žiť. Tento ostrov, podobne ako iné, trpí v posledných rokoch nedostatkom obyvateľov. A toto je dôvod, prečo miestna diecéza pravoslávnej cirkvi bude sponzorom niektorých rodín, aby sa na ostrov presťahovali. Aj keď uprednostňujú gréckych občanov, tak každý, kto sa rozhodne byť súčasťou tohto programu, dostane nejakú pôdu, dom a mesačnú sumu vo výške 500€ po dobu prvých troch rokov.

Napriek svojej prírodnej kráse, vrátane krištáľovo čistej vody a malebných prístavných miest, obýva ostrov oficiálne iba 20 ľudí. Antikythera je veľmi podobná zvyšku Grécka, ktoré taktiež potrebuje mladé rodiny k tomu, aby sa ich počet obyvateľov zvýšil, ale aj z dôvodu ekonomiky. Miestne podniky podporované miestnymi obyvateľmi sú najlepším spôsobom, ako ho udržať nažive, pretože pre turistov to nie je lákavé miesto.

Na tento ostrov je veľmi ťažké sa vôbec dostať. Okrem nedostatku cestovného ruchu je ostrov celkom sebestačný. Má vlastnú elektráreň a vlastný zdroj vody a je to skutočný hotspot pre geológov aj klimatológov. Navyše, jeho historický význam je nesmierny. Antikythera je nielen miestom objavenia najstaršieho analógového počítača na svete, ale aj miesta, kde boli nájdené vzácne kostry zo starovekého vraku.

Podľa Los Angeles Times, štyri rodiny sú už oficiálne pripravené presťahovať sa na ostrov. V budúcnosti môže byť schválených viac kandidátov, ale výberový a schvaľovací proces je zväčša trochu dlhší. Ale možno čakanie je malá cena za začatie nového života v gréckom raji.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre