Hľadáte niečo adrenalínové? Odteraz môžete stráviť noc v najstaršom a najstrašidelnejšom väzení v Spojenom kráľovstve

481

Keďže ešte stále mnoho Slovákov žije či študuje v Spojenom kráľovstve, nie je na škodu napísať vám zopár zaujímavých tipov pre dovolenku či výlet. Tentoraz to ale bude z trochu iného „súdka“. Ide totiž o veľmi nezvyčajnú, no o to zaujímavejšiu ponuku. Môžete stráviť noc v najstaršej a najstrašidelnejšej bývalej väznici v Spojenom kráľovstve. Rozmyslíte si preto, či na také niečo máte dostatok odvahy.

Odvážni lovci duchov môžu navštíviť väznicu Shepton Mallet v meste Somerset, ktorá bola v minulosti domovom mnohých notoricky známych zločincov, a to vrátane Kray Twins. Je považovaná za najstrašidelnejšie väzenie na ostrovoch. HMP Shepton Mallet je zároveň najstarším operačným väzením v krajine, resp. bolo, keďže jeho brány sa zatvorili v roku 2013. Vykonalo sa tam niekoľko popráv, zomrelo niekoľko zločincov. Ak vás nič z toho neodradilo, tak spoločnosť Bump in the Night Paranormal UK ponúka možnosť stráviť tam noc.

Ide o skutočne hrôzostrašné miesto. „S toľkými tisíckami obetí, ktoré ešte dodnes ležia v areáli, to skutočne nie je miesto, kde by ste chceli byť sami. V roku 1950 sa Shepton Mallet stal domovom Reggieho a Ronnieho Kraya, notoricky známych gangstrov East Endu a zdá sa, že ich zločiny sa netýkali len oblastí mimo väzenia,“ píše spoločnosť. Dvere cely sa pravidelne otvárajú a zatvárajú bezdôvodne. Na chodníkoch a na chodbách počuť kroky. V noci je vidieť okolo väzenia strašidelné postavy. Skrátka, z tohto väzenia sa stalo miesto duchov.

V rozhovore pre Bristol Live jeden z tímu Bump in the Night povedal: „Keď som tam bol, videl som a počul najrôznejšie druhy zvukov, videl tiene, dvere sa zabuchovali, niekto šliapal po schodoch, no nikto tam nebol. Keď som bol vo väzení s mojim kolegom, ten odrazu vyskočil zo svojej stoličky a bežal cez izbu. Spýtal som sa ho čo sa stalo a on povedal, že v uchu začul hlasný vrčiaci zvuk, ale boli sme tam len my dvaja.“ Môžete si vybrať, či chcete zostať vo väzení do 2:00 alebo 6:30, a to v závislosti od toho, aký statočný sa cítite byť. Ak ale nemáte dostatok odvahy, stále je možnosť navštíviť väzenie počas dňa, avšak to neznie až tak lákavo, alebo?

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre