„Hltanie mečov“ nie je až tak jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať

4330

Ak ste si mysleli, že známy trik, kde pouličný umelec alebo cirkusant je v skutočnosti len dobre zahraná ilúzia musíme vás sklamať. Kúzelnícky trik, kde si vystupujúci vloží do ústnej dutiny takmer celý meč je skutočný.

Tréning toho triku spočíva v tom, že budúci účinkujúci musí úplne zakloniť a vystrieť krk a popritom uvoľniť vrchný zvierač pažeráku . Počas toho ako meč prechádza hltanom musí potlačiť dáviaci reflex .

Meč potom pokračuje až na do žalúdka . Mnoho účinkujúcich pred sa pred vystúpením výdatne naje alebo vypije veľké množstvo vody aby si žalúdok nasmerovali vertikálne a tým pádom bolo vsunutie meča jednoduchšie.

Celý tréning a vystúpenie si vyžaduje obrovské množstvo sústredenia kedže meč prechádza popri rizikových oblastiach ako aorta, srdce a pľúca. Od roku 1880 sa takto zabilo 29 ľudí.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre