Hodnota Bitcoinu padla z rekordných 16,700 eur na 8,770 eur

1847
bitcoin fotografia
Autor: Michael Wuensh – https://pixabay.com/en/users/MichaelWuensch-4163668/

Tento piatok hodnota Bitcoinu poklesla pod 9,000€, čo je skoro 50% z rekordne vysokej hodnoty 16,700€, ktorú mal ešte začiatkom týždňa.

Podľa Coinbase bola v nedeľu jeho hodnota ešte 16,700€ a vo štvrtok už len okolo 13,000€. Do piatku rána poklesla o ďalších 30% na 9,000€, ale hneď poobede už zasa stúpla na nejakých 12,300€. Táto hodnota však stále predstavuje 27% pokles oproti minulému týždňu. Túto nestálosť si spočiatku nevedel nikto vysvetliť.

,,Podľa mňa je tento pokles výsledkom masívneho vzrastu maloobchodných investorov, ktorí nie sú veľmi skúsení, nevnímajú dlhodobý stav a skôr ich zaujíma to čo sa deje teraz. Hneď ako videli zmenu v krivkách, všetko rozpredali.“ Toto si o tomto fenoméne myslí Alex Sunnarborg, spoluzakladateľ Tetras Capital.

Obchodovanie cez Coinbase, stránku, ktorá v novembri dosiahla 13 miliónov požívateľov, bolo v tomto čase pozastavené na viac ako 2 hodiny, čo prispelo k ešte väčšiemu zmätku.

Aká bude budúcnosť Bitcoinu? Viacero expertov tvrdí, že táto mena dlho nevydrží, lebo nik ju nekontroluje a nespravuje. Napriek týmto varovaniam sa investori stále hrnú a dúfajú v znásobenie svojho majetku prostredníctvom Bitcoinu, tak ako to bolo aj doteraz.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre