Kde pracovali celebrity predtým, ako sa stali slávnymi?Hollywoodské hviezdy a ich zvláštne zamestnania

455

Hollywoodskí herci, ktorí našli slávu na veľkom alebo malom plátne, neboli vždy slávni a úspešní počas celého svojho života. Teda, ak neboli detskými hviezdami. Ale tí, ktorí sa k hereckej sláve dostali v dospelosti – po dvadsiatke a tridsiatke a niekedy aj neskôr – museli nájsť spôsob, ako zaplatiť účty a zarobiť si na živobytie. Mnohí z nich museli naďalej hľadať spôsob, ako sa pretĺkať a prežívať, aj keď začali dostávať slabo platené, predvídateľné a zabudnuteľné úlohy v zábavnom priemysle. V tomto článku odhalíme, čo robilo päť veľmi známych hviezd, aby vyžili, kým sa im podarilo preraziť v Los Angeles, New Yorku a inde.

Brad Pitt

Predtým, ako sa Brad Pitt preslávil vo filme Thelma a Louise a v mnohých ďalších kultových úlohách na striebornom plátne, bol maskotom reštaurácie. Keď bol Pitt mladým mužom, ktorý sa zúfalo snažil prebojovať labyrintom hollywoodskych konkurzov a kastingových rozhodnutí, potreboval ešte zaplatiť účty. Začal teda pracovať v reštaurácii s rýchlym občerstvením, aby si zarobil nejaké peniaze. A hoci táto práca bola trochu trápna, poskytovala mu to, čo potreboval – plat a čas na precvičovanie svojich textov. Pracoval pre franšízy El Pollo Loco v oblasti Los Angeles a prezliekal sa za kurča, aby prilákal ľudí. Paradoxne, v skutočnosti ho to naučilo aj niečo o vystupovaní – predať sa publiku, či už ide o serióznu úlohu na veľkom plátne, alebo o hlúpu vedľajšiu prácu maskota kurčaťa.

Zdroj: Eva Rinaldi/Flickr

Johnny Depp

Predtým, ako Johnny Depp dosiahol celosvetovú slávu a uznanie vo filmoch Nožnicovoruký Edward, Piráti z Karibiku a mnohých ďalších, bol neznámym telemarketingovým pracovníkom. V Kentucky, kde vyrastal, mal veľa čudných zamestnaní. Čoskoro potom sa presťahoval do Hollywoodu, aby sa pokúsil preraziť. Pracoval ako telemarketingový zástupca pre spoločnosť vyrábajúcu perá. V tejto práci sa musel snažiť predávať špeciálne perá cudzím ľuďom cez telefón. S touto prácou boli len dva problémy: 1) Johnny bol v nej absolútne príšerný a 2) cítil sa vinný, že nútil ľudí do niečoho, čo považoval za podvod. Zároveň to fungovalo v Johnnyho prospech. Keďže si vymýšľal mená a príbehy, ako napríklad, že je „Edward z Kalifornie“, herec získal prax v rýchlom myslení na mieste a vytváraní falošných príbehov, náhodných príbehov postáv a najrôznejších nápadov o svojej vymyslenej „identite.“ Avšak, Depp uskutočnil len jeden predaj – a bol pri ňom taký rozpačitý a zahanbený, že okamžite prosil zákazníka, aby z obchodu vycúval a stiahol nákup pera.

Zdroj: Harald Krichel/WikimediaCommons

Matthew McConaughey

Keď Matthew McConaughey ako mladý muž študoval právo (najprv) a potom film, vyhral štipendium Rotary, ktoré mu umožnilo cestovať niekde po svete. Vybral si Austráliu a nejakým spôsobom sa dostal do veľmi malého mestečka Warnerville, ktoré leží uprostred ničoho na centrálnom pobreží Nového Južného Walesu. Tam si McConaughey našiel prácu, ktorá ho živila čistením kurníkov. Bolo to vidiecke miesto a takmer každý v meste mal farmu alebo na nej pracoval, takže dávalo zmysel, že McConaughey si musel (doslova) zašpiniť ruky, aby zapadol. A zapadol! Zapadol natoľko, že mu rok čistenia kurníkov vyniesol dosť peňazí na surfovanie na pokojných miestnych plážach a oddych v prírode. Po rokoch McConaughey na čistenie kurníkov v Austrálii spomína veľmi rád – „Bol to rok, ktorý mi veľmi zmenil život, pretože som sa zbavil všetkých barličiek, ktoré som v živote mal. Bol som odkázaný sám na seba – potkol som sa, spadol a prežil som. Bol to skvelý rok, v ktorom som spoznával sám seba. … Som extrovert a bol to veľmi introvertný rok, ktorý má veľa spoločného s tým, čím som teraz – jedna z najlepších vecí, aké som kedy urobil.“

Zdroj: WikimediaCommons

Whoopi Goldbergová

Predtým, ako sa preslávila filmami ako Ghost, Sister Act a ich pokračovaniami – a desaťročia predtým, ako sa stala hlavnou moderátorkou, ktorá takmer každé televízne ráno vedie reláciu The View – sa Whopi Goldbergová rada hrala s mŕtvymi ľuďmi. Skôr by sme mali povedať, že sa rada hrala s ich make-upom! V mladosti sa Whoopi stala licencovanou kozmetičkou. Chodila na kozmetickú školu, naštudovala si všetky veci, ktoré sa musela naučiť, urobila skúšky a získala licenciu. A bola v tom dobrá! Jedného dňa však potrebovala prácu a žiadny kozmetický salón v jej okolí ju nezamestnal. Jedno miesto však bolo voľné – pohrebný ústav. A tam potrebovali kozmetičku do pohrebníctva, ktorá by líčila mŕtvych ľudí pri príprave na srdcervúce a smútočné rodinné pohreby. Whoopi potrebovala zaplatiť účty, a tak sa tejto práce chopila.

Zdroj: David Shankbone/Flickr

Jim Carrey

Je veľmi ťažké predstaviť si, že by Jim Carrey robil niečo iné ako herca. Tento komik a filmová hviezda rozosmieva svet už celé desaťročia. Je to neuveriteľný umelec, ktorý sa naplno venuje každej úlohe a má talent na hlasy, tváre, imitácie a ďalšie schopnosti – s dokonalým komediálnym načasovaním. Ale hoci bol Carrey vždy zábavný, už ako malý chlapec vyrastajúci v Toronte a jeho okolí v 60. a 70. rokoch minulého storočia, nemal vždy našliapnuté k hviezdnej kariére. V roku 1978, keď mal len 16 rokov, musel Carrey opustiť školu, aby pomohol svojej chudobnej rodine uživiť sa. Herec sa vydal na vlastnú päsť, aby našiel spôsob, ako si zarobiť peniaze, a v istom období žil v stane. A viac ako dva roky si zarábal prácou údržbára v továrni. Presne tak – muž, ktorý stojí za filmami Maska, Ace Ventura a miliónom ďalších zábavných vecí, strávil deň čo deň čistením záchodov, umývadiel a pisoárov viac ako dva roky svojho života. Súčasne však zdokonaľoval svoje stand-upové vystúpenie. V roku 1979 začal vystupovať v kluboch v okolí Toronta.

Zdroj: WikimediaCommons

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre