Hotelové high-tech izby budúcnosti už prichádzajú

259

Primŕza vám úsmev z klimatizácie? Ide televízor príliš hlasno? Dali by ste si niečo na zahryznutie uprostred noci? Stačí len povedať. Hotelová izba vaše želanie vyplní. Znie vám to ako z rozprávky o Aladinovej zázračnej lampe?

Hotely Aloft zo siete Starwood začali ponúkať servis ako z budúcnosti. Projekt Jetson predstavuje ubytovanie hraničiace s vedecko-fantastickým zážitkom. High-tech izby sú vybavené inteligentným systémom, ktorý rozumie ľudskej reči a vybavuje ich požiadavky. Hlas, s ktorým hostia komunikujú sa nazýva Siri a vždy urobí všetko pre ich pohodlie.

pixabay.com (ilustračný obrázok)
pixabay.com (ilustračný obrázok)

Všetko je ovládané iPadom, ktorý sa nachádza na izbe. Ak doteraz bol najvyšším štandardom servis v štýle „všetko na dosah ruky“, tak projekt Jetson ho rozhodne prekonal.

Starwood je prvou sieťou hotelov, ktorá začala využívať systém. Hostia sú z novinky nadšení. Ak sa raz do systém hosť prihlási, môže už všetko ovládať pomocou hlasu – nastaviť teplotu v izbe, svetlo, televízor a mnoho ďalších vecí.

pixabay.com (ilustračný obrázok)
pixabay.com (ilustračný obrázok)

Naplánované sú ďalšie rozšírenia služby. Najnovšie si už budete môcť objednať aj všetky služby, ktoré hotel ponúka. Stačí ležať na posteli a vysloviť svoje želanie. Zatiaľ službu poskytujú iba vybrané hotely v Spojených štátoch.

Hotely Aloft sú v súčasnosti najväčšími priekopníkmi vo využívaní nových technológií. Už dávnejšie začali využívať robotických hotelových sluhov alebo zrkadlá so zabudovaným dotykovým displejom.

Čoskoro tak možno Aladinova zázračná lampa naozaj príde o prácu.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre