5 najštýlovejších ľadových hotelov na svete

596

Ľadové bunkre ste si stavali už ako deti a snáď neexistovalo dieťa, ktoré by po takom bunkri netúžilo. Avšak, doba pokročila a dnes už ľudia stavajú doslova ľadové hotely, ktoré sú mimoriadne vyhľadávané. A kde nájdete tie najlepšie na svete? Nachádzajú sa v Kanade, Švédsku, Nórsku, Rumunsku a Fínsku.

Hotel de Glâce, Kanada

Tento kanadský palác, ktorý sa nachádza neďaleko mesta Quebec, je jedným z najznámejších ľadových hotelov na svete a je to jediný hotel vyrobený z ľadu v Severnej Amerike. Stredisko bolo otvorené už v roku 2001 a každý rok mení svoju štruktúru. Ponúka až 21 izieb. Presné dátumy otvorenia sa však každý rok menia – v roku 2021 bude ľadový hotel otvorený od 2. januára do 13. marca.

1 17

Icehotel, Švédsko

Nachádza sa 200 kilometrov severne od polárneho kruhu vo švédskom Laponsku, v malom meste Jukkasjärvi. Je určený pre náročných cestovateľov a je otvorený po celý rok. Icehotel Winter je každý rok prestavovaný a od decembra do apríla ponúka ľadové miestnosti, zatiaľ čo Icehotel 365 má ľadové izby k dispozícii celoročne. Hostia ubytovaní vo väčšine izieb musia nabíjať elektroniku a používať toaletu v samostatných zariadeniach. Hotel ponúka výlety do divočiny a množstvo ďalších služieb pre cestujúcich, ktorí si chcú užiť pokojný život švédskej dediny.

2 18

Snowhotel Kirkenes, Nórsko

Snowhotel Kirkenes sa nachádza v severnom Nórsku a je otvorený 365 dní v roku. K dispozícii je 14 izieb – sedem dvojlôžkových izieb a sedem rodinných izieb so štyrmi posteľami. V zime sú poskytované rôzne výlety, medzi ktoré patria zimné safari kráľovských krabov a výlety za severskými svetlami. V lete sa môžete vybrať na túru so psami husky.

3 6

Hotel of Ice, Rumunsko

Karpaty obklopujú toto vysokohorské stredisko v blízkosti ľadovcového jazera Bâlea. Hotel stavajú z ľadu a snehu každý rok, a to už od roku 2005. Cestujúcim, ktorí hľadajú jedinečný zážitok, sú k dispozícii dvojlôžkové izby a iglú. V reštaurácii a bare sa podávajú miestne jedlá, predjedlá a dezerty sa podávajú dokonca na ľade.

4 3

SnowCastle Resort, Fínsko

Rezort SnowCastle sa nachádza vo fínskom Laponsku v meste Kemi a je otvorený 365 dní v roku, ale hotel SnowHotel je otvorený iba v zime. Z dôvodu pandémie sa SnowHotel otvorí až v roku 2022, ale návštevníci si stále môžu pozrieť ľadové sochy a ľadový bar na SnowExperience365. Tento rok si ako alternatívu môžu hostia zvoliť zimný pobyt vo vilách Seaside Glass, ktoré majú sklenené strechy ideálne na pozorovanie polárnej žiary.

5 2

Zdroj

Foto: Instagram

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.