Hrdinský skutok na Obchodnej ulici v Bratislave: Vďaka neznámemu okoloidúcemu sa podarilo zachrániť život 60-ročného pána

86

Vďaka pohotovej reakcii neznámeho okoloidúceho má 60-ročný muž, ktorý skolaboval v centre Bratislavy, druhú šancu na život. Incident ukazuje, aký dôležitý je rýchly zásah a empatia v kritických momentoch.

V pondelok, 8.7. 2024, došlo na bratislavskej Obchodnej ulici k dramatickému incidentu, keď 60-ročný muž skolaboval a ležal bez známok života. Vďaka rýchlemu zásahu neznámeho okoloidúceho, ktorý okamžite zavolal na tiesňovú linku 112, sa podarilo mužovi zachrániť život.

Zdroj: commons.wikimedia.org

Operátor tiesňovej linky 155 Ľudovít Lang cez telefón usmerňoval nahlasovateľa, ktorý začal s oživovaním a stláčaním hrudníka. Situácia bola kritická, no vďaka rýchlej reakcii a spolupráci s Mestskou políciou, ktorá mala v blízkosti automatický externý defibrilátor (AED), sa podarilo mužovi poskytnúť potrebnú pomoc.

Po príchode policajti pripojili elektródy a AED prístroj odporučil výboj, ktorý bol úspešný. Krátko na to dorazili dve posádky záchrannej zdravotnej služby, ktoré si prevzali pacienta do svojej starostlivosti. Muž bol následne prevezený na koronárnu jednotku Univerzitnej nemocnice v Starom Meste, kde sa zotavuje.

Záchranári vyzdvihli ukážkovú reakciu neznámeho záchrancu. “Je zjavné, že okoloidúcemu nebol ľahostajný život a pomoc neznámemu človeku. Za to mu patrí veľký rešpekt a poďakovanie,” dodali záchranári.

Tento príbeh je dôkazom, že aj v dnešnej dobe existujú ľudia s veľkým srdcom, ktorí sú ochotní pomôcť v núdzi a zachrániť ľudský život.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre