Hrôzostrašné zábery z nočného požiaru v obytnom dome!

214

Po obrovskom požiari, ktorý zachvátil obytný dom v Španielsku, zahynuli minimálne štyria ľudia a mnoho je stále nezvestných.

BBC News/youtube

Obyvatelia utekali na balkóny, aby unikli pred požiarom v 14-poschodovom bytovom dome vo Valencii, v ktorom pravdepodobne žije viac ako 350 obyvateľov. Viac ako 20 hasičských tímov prišlo bojovať s plameňmi a pomocou žeriavov zachraňovali ľudí uviaznutých na balkónoch.

V súčasnosti nie je jasné, ako požiar vznikol, ale rozšíril sa v priebehu 10 minút. Materiál na fasáde budovy napomohol šíreniu ohňa. Španielska meteorologická agentúra uviedla, že v tom čase fúkal vietor s rýchlosťou 64 km/h, čo taktiež dopomohlo rýchlejšiemu šíreniu požiaru.

BBC News/youtube

Zástupca riaditeľa záchrannej služby vo Valencii oznámil, že boli potvrdení štyria mŕtvi a že približne šesť hodín po tom ako vypukol požiar, sa hasiči snažili ochladiť vonkajšiu časť budovy, aby mohli vojsť dovnútra.

V budove, ktorá sa rýchlo „zmenila na kostru“, sa nachádzalo viac ako 130 bytov. Keď v piatok ráno vyšlo slnko, hasiči ohlásili, že sa pripravujú na vstup do budovy, aby začali s hľadaním tiel v každom jednom byte, avšak neočakávali, že by niekto z nezvestných ešte bol nažive.

Na mieste boli nasadení aj vojaci zo španielskej vojenskej pohotovostnej jednotky a zdravotníci, ktorí postavili veľký stan, v ktorom sa starali o zranených. Zranených bolo minimálne 13 ľudí, vrátane šiestich hasičov a nasadená bola aj španielska vojenská pohotovostná jednotka.

Zranenia zachránených sú nasledovné: zlomeniny, popáleniny a nadbytočná inhalácia dymu.

BBC News/youtube

Španielsky premiér, Pedro Sanchez, povedal: „Som zdesený strašným požiarom budovy vo Valencii… Chcem vyjadriť solidaritu všetkým ľuďom, ktorých táto katastrofa zasiahla a poďakovať všetkým záchranárom, ktorí boli nasadení na mieste.“

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre