Hudba výrazne pomáha embryám. V tomto centre plodnosti ju púšťajú 24 hodín denne a zorganizovali aj živé vystúpenie

384

Že je duba požadovaná za liek na rôzne choroby, je už známe. No tentoraz prišli s ďalšou vecou, kde hudba naozaj pomáha. A je to zároveň veľmi dôležité pre našu budúcnosť.

Dvaja hudobníci boli začiatkom tohto týždňa privolaní na nezvyčajný výkon, ktorý bol nielen pozitívnym krokom vpred pre vedu, ale aj veľkým prínosom pre budúcu generáciu. Sharon Corr, huslistka írskej pop rockovej kapely The Corrs, bola nedávno požiadaná, aby vystúpila pre „stovky embryí, ktoré sa vyvíjajú v inkubátore“ v centre plodnosti Institut Marques v Barcelone.

embryos fotografia
Foto od lunar caustic

Bolo to súčasťou iniciatívy zariadenia, ktorá vystavuje všetky tamojšie embryá hudobným vibráciám až 24 hodín denne. Inštitút tak vychádza z posledného výskumu, ktorý potvrdil, že embryá vystavené hudbe sú rozvinutejšie než tie, ktoré nie sú. Okrem toho sa ukázalo, že oplodnenie je takto o 5% úspešnejšie.

Corrs privolala aj španielskeho hudobníka Alexa Ubaga a ich vystúpenie bolo dokonca vysielané naživo na klinikách Institut Marques v Clane v Írsku a na Villa Salaria v Ríme. „Bola to veľmi emotívna skúsenosť,“ povedala huslistka o jej vystúpení. „Je skvelé si myslieť, že môžeme napomôcť k zmene budúcnosti a môžeme tak byť jej súčasťou.“

„Som veľmi milo prekvapená celým týmto procesom a tým, ako funguje. No vôbec nie som prekvapená, že hudba skutočne takto pomáha embryám. Hudba je tou najväčšou terapiou na svete, a preto je pre mňa veľká česť, že má oslovili. “

Pozrite si krátke video z vystúpenia.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre