Odišli, ale nezabúda sa na nich. Hviezdy 90-tych rokov, ktoré už nie sú medzi nami

551

Nezabúdame na nich. Pripomeňte si spolu s nami hviezdy 90-tych rokov, ktoré už viac nie sú medzi nami. Nájdete tu mená ako Tupac Shakur, Brandon Lee, Kurt Cobain alebo Matthew Perry.

Phil Hartman

Phil Hartman bol známy a obľúbený kanadský herec a scenárista. Zahynul v roku 1998 ako 49-ročný. V ich dome v Los Angeles ho zavraždila jeho manželka, ktorá následne zabila aj samú seba.

Brad Renfro

Brad Renfro bol populárny detský herec, ktorý si ako 12-ročný zahral v slávnom filme Klient (1994). Aj v dospelosti pokračoval v hereckej kariére, ale mal problémy s drogami. V januári 2008 zomrel ako 25-ročný na predávkovanie heroínom.

James Avery

James Avery sa zaradil k ikonám 90-tych rokov z dvoch dôvodov. Prvý je, že hral v seriáli Fresh Prince, druhý, že nadaboval postavu Schredera v animovanej verzii príbehu o Ninja korytnačkách. Tento americký herec zomrel v roku 2013 ako 68-ročný.

Tupac Shakur

Medzi najväčšie hviezdy 90-tych rokov, ktoré už nie sú medzi nami, patrí jednoznačne Tupac Shakur. Tento americký raper je dodnes legenda hudobnej scény. Tragicky zahynul ako 27-ročný v septembri 1996. Jeho vražda zostáva dodnes nevyšetrená.

Kirstie Alley

Kirstie Alley bola obľúbená americká herečka, ktorá zažila vrchol kariéry v 80. a 90-tych rokoch minulého storočia. Asi najznámejšie sú napríklad jej rodinné filmy Pozri kto to hovorí a Pozri kto hovorí 2 a 3. Zomrela v roku 2022 ako 71-ročná.

Brandon Lee

Brandon Lee bol syn legendárneho Brucea Leeho. Jeho skon na začiatku 90-tych rokov patrí k najväčším tragédiám v Hollywoode. Talentovaný herec Brandon zomrel ako 28-ročný. Stalo sa to v marci 1993 po nešťastnej nehode počas natáčania filmu Vrana.

Bob Saget

Bob Saget bol populárny komik a herec. V 90-tych rokoch učinkoval v seriáli Plný dom a patril medzi najslávnejších televíznych otcov. Jeho kariéra úspešne pokračovala aj potom. Zahynul nečakane vo veku 65 rokov, keď v januári 2022 zomrel v spánku.

Chris Farley

Chris Farley bol známy komik, obľúbený najmä v Amerike. Učinkoval napríklad v slávnom divadle v Chicagu Second City Theatre a v rokoch 1990 – 1995 bol členom komediálnej šou NBC Saturday Night Live. Zomrel ako 33-ročný na predávkovanie, bolo to v decembri 1997.

Kurt Cobain

Ďalšia z hviezd 90-tych rokov, ktorá zomrela kvôli problémom s drogami, je Kurt Cobain. Spevák, gitarista a frontman skupiny Nirvana naposledy vydýchol v roku 1994. Podľa oficiálnych správ spáchal samovraždu, ale o jeho smrti sa dodnes vedú rôzne špekulácie. Mal iba 27 rokov.

American singer and guitarist Kurt Cobain (1967 – 1994), performs with his group Nirvana at a taping of the television program ‚MTV Unplugged,‘ New York, New York, Novemeber 18, 1993. (Photo by Frank Micelotta/Getty Images)

Matthew Perry

Matthew Perry sa počas 90-tych rokov preslávil najmä ako Chandler Bing z populárneho seriálu Priatelia, ktorý sa radí medzi najlepšie sitkomy všetkých čias. Známy herec pokračoval v úspešnej kariére aj potom. Zomrel v októbri 2023 ako 54-ročný.

Autor tejto fotografie je Policy Exchange

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre