Taliansky umelec maľuje prepracované portréty, ktoré vytvárajú ilúziu dokonale zachytenej fotografie

575

Ak si myslíte, že tieto portréty sú fotografie, máte odpustené. Aj keď je ťažké tomu uveriť, sú to maľby vytvorené za pomoci tuhy a uhlíka. Áno, presne tak, pozeráte sa na umelecké diela talianskeho maliara menom Emanuele Dascanio.

Hyperrealizmus je súčasný maliarsky smer, ktorý vytvára ilúzie dokonale zachytenej fotografie. Už sme videli tvorbu Lenga Juna a An Jung-hwana, ktorých olejové maľby sa považujú za najrealistickejšie na celom svete. Dascanio, na druhej strane, kombinuje renesanciu s modernými technikami kreslenia. Namiesto využitia farieb prináša postavy a ich emócie v čiernobielej verzii, na čiernom podklade, väčšinou s jedným zdrojom svetla.

Kombinácia renesancie a moderného umenia nie je náhoda. V roku 2007 sa od talianskeho umelca zameraného na renesanciu Gianluca Corony naučil techniku olejovej maľby. Namiesto olejových farieb sa však rozhodol používať tuhu a uhlík, čím do malieb vnáša kus seba. Svoj štýl mieša s klasickým umením, ktorému ho naučil jeho učiteľ, z čoho vznikajú hyperrealistické portréty plné emócií a energie.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre