„Hypervakcinovaný“ muž sa nechal zaočkovať 217-krát proti Covid-19 – vedci nenašli žiadne vedľajšie účinky

211

Hypervakcinovaný muž, ktorý dostal 217 injekcií Covid, nepociťoval žiadny vedľajší účinok.

Odkedy zdravotníci začali vyzývať všetkých, aby sa dali zaočkovať proti Covidu-19 a aby si pravidelne podávali žiadosti o posilňovacie injekcie, väčšina pacientov, ktorý neboli proti očkovaniu, dostala približne tri alebo štyri injekcie.

vaccine, vaccination, covid-19
Autor tejto fotografie je torstensimon

Podobne ako očkovanie proti chrípke, aj očkovacie látky proti Covid-19 pomáhajú znížiť riziko nákazy a šírenia vírusu, a zároveň pomáhajú predchádzať vážnym ochoreniam alebo úmrtiam. K dispozícii je niekoľko rôznych typov vakcín.

62-ročný muž z Nemecka pristúpil k extrémnym opatreniam a v priebehu 29 mesiacov, od júna 2021 do novembra 2023, sa nechal zaočkovať 217 krát. To je v priemere jedno očkovanie každé štyri dni.

O tomto mužovi bol v novinách uverejnený článok, čo zaujalo aj vedcov z  Univerzity v Erlangene Norimbergu, ktorý sa mu hneď ozvali a požiadali ho, či by mohli preskúmať reakciu jeho tela.

Po stretnutí s týmto mužom, vedci videli oficiálne potvrdenie pre 134 očkovaní, ktoré zahŕňali osem rôznych vakcín. Zvyšných 83 bolo nahlásených na základe vlastných údajov.

person in white and blue mask and white long sleeve shirt
Autor tejto fotografie je Vladimir Fedotov

Na otázku prečo sa nechal zaočkovať takým veľkým počtom vakcín muž odpovedal, že to bolo zo súkromných dôvodov. Toto vyhlásenie spôsobilo trestné stíhanie voči mužovi pre podozrenie z podvodu. Predpokladalo sa, že predával očkovacie certifikáty ľuďom, ktorí sa nechceli dať zaočkovať. Začalo sa vyšetrovanie obvinení z podvodu, ale v skutočnosti nebolo vznesené žiadne trestné obvinenie, potvrdili úrady.

Muž na počudovanie nezaznamenal žiadne vedľajšie účinky súvisiace s očkovaním. Neboli tiež žiadne známky, že by bol niekedy infikovaný vírusom Covid-19, čo sa preukázalo testovaním antigénu a PCR v období od mája 2022 do novembra 2023.

Vedci preskúmali predchádzajúce krvné testy, ktoré muž podstúpil, a skúmali vzorky krvi, keď dostal ďalšie vakcíny. Schober prezradil, že výsledky podporili tvrdenie muža, že netrpel žiadnymi vedľajšími účinkami: „Pozorovanie, že napriek tejto obrovskej hypervakcinácii nevznikli žiadne výrazné vedľajšie účinky, naznačuje, že lieky majú dobrú znášanlivosť.“

Chanikarn Thongsupa/rawpixel

Výskumníci zistili, že imunitný systém muža bol plne funkčný a že určité imunitné bunky a protilátky proti vírusu, ktorý spôsobuje Covid-19, boli prítomné vo vyššej miere ako u ľudí, ktorí dostali klasické tri očkovania.

„Nezistili sme žiadne náznaky slabšej imunitnej reakcie, práve naopak,“ uviedla Katharina Kocherová, jedna z hlavných autoriek štúdie.

Schober ale zdôraznil, že výsledky sú založené len na prípade tohto konkrétneho človeka a nemali by byť brané v úvahu čo sa týka ostatných ľudí.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre