Igor Matovič chce motivovať dôchodcov k očkovaniu 500-eurovým poukazom. Tieto peniaze by mohli pomôcť postihnutým sektorom

388

Igor Matovič a Boris Kollár usporiadali v piatok, 26. novembra, tlačovú konferenciu s názvom „Ponuka, ktorá sa neodmieta“. Minister financií Igor Matovič navrhuje, aby štát vyčlenil 500 miliónov eur na poukazy pre dôchodcov. Nárok na ne budú mať dôchodcovia nad 60 rokov, ktorí do polovice decembra budú zaočkovaní aspoň jednou dávkou. Táto ponuka by sa mala týkať aj tých, ktorí už majú nárok na druhú, prípadne tretiu dávku a ešte si ju nenechali aplikovať.

Zdroj: Youtube

Prostredníctvom poukazov chcú motivovať dôchodcov, aby sa dali zaočkovať a zároveň chcú pomôcť podnikom, ktoré trpeli v prvej, druhej a trpia aj v tretej vlne pandémie koronavírusu. Okrem dôchodcov budú môcť využiť poukážky aj rodinní príslušníci, a to v reštauráciách, kaviarňach, hoteloch, ale aj v kultúre či vo fitness centre.

Tento návrh zatiaľ podporilo len 73 poslancov. Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár uvítal túto cestu presvedčenia na očkovanie a vyzval aj opozičných poslancov, aby tento návrh podporili. „Snažíme sa byť zodpovední a čo najviac ľudí získať na palubu, aby sa dali očkovať,“ povedal Kollár, ktorý si zároveň myslí, že by táto ponuka mohla zabrániť povinnému očkovaniu.

„Mrzí nás, že Igor Matovič porušil dohodu z poslednej koaličnej rady. Strana SaS súhlasila s odmenou 150 eur, ďalšie navýšenie sme vetovali. Dohoda na koaličnej rade bola, že sa budeme o tom ešte v koalícii rozprávať,“ uviedla strana SaS vo svojom stanovisku.

S návrhom rovnako nesúhlasil ani opozičný Hlas, ktorý tvrdí, že ak má vláda zvyšných 500 miliónov eur, tak ich má dať dôchodcom priamo a nie vo forme poukážky.

ZDROJ1, ZDROJ2

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre