Ikonické filmy s hlbokými myšlienkami. Vidieť by ich mal každý! Ktoré to sú?

1965

Predstavte si, že prídete po práci, či po škole domov, unavený, zničený a jediné čo ešte dokážete je pohodlne sa usadiť a pustiť si dobrý film, aby ste si trochu oddýchli. Čo by ale mal spĺňať dobrý film? V prvom rade by mal byť žánrovo podľa vášho gusta. Dôležití sú samozrejme aj kvalitní herci a myšlienka, ktorú daný film obsahuje a prenáša na sledovateľov – to je doslova kľúčovou záležitosťou.

V súčasnosti vzniká len veľmi málo dobrých filmov. Našťastie bolo v priebehu rokov vydaných naozaj veľa kvalitných filmov, ktoré si právom vyslúžili svoje miesto na popredných priečkach, nielen v obľúbenosti, ale aj v skutočnom hodnotení filmových kritikov.

Takže, nech preferujete akýkoľvek žáner sú filmy, ktoré sú takpovediac povinnou cestou. My sme pár z nich pre vás pripravili. Videli ste ich alebo máte podstatné medzery? Dajte nám vedieť, či patria medzi vaše obľúbené a či sa stotožňujete s ich myšlienkou.

Schindlerov zoznam

Zdroj: google images

Schindlerov zoznam je na pozeranie veľmi ťažký film, dalo by sa povedať, že jeden z najťažších. Je to hlavne pre to, že zobrazuje veľmi temnú kapitolu ľudskej histórie, no absolútne pravdivú. Všetky jej hrôzy a neľudskosť. Film sa odohráva počas 2.svetovej vojny a snaží sa zachytiť, ako sa človek môže zmeniť – tomto prípade od myslenia na vlastný obchod a zisk k snahe pomáhať a zachraňovať. A stačila k tomu “len” konfrontácia s bezohľadnou krutosťou, s ktorou sa ľudia mohli stretávať na každom kroku. Myšlienkou celého filmu je, že aj jeden človek môže čeliť zlu a svojimi dobrými skutkami ohromne pomôcť.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Zdroj: google images

Každý rok je usvedčených a odsúdených množstvo jednotlivcov za zločiny, ktoré nespáchali. Je to smutné a rozhodne by k takejto nespravodlivosti nemalo dochádzať. Film Vykúpenie z väznice Shawshank rozpráva príbeh o nespravodlivo odsúdenom mužovi. Jedná sa o akúsi alegóriu na schopnosť udržať si nádej a sebahodnotu tvárou v tvár nepriazni osudu. Okrem toho je tu veľmi pekne zobrazené aj vykúpenie, cena bezúhonnosti a priateľstvo.

Krstný otec

Zdroj: google images

Krstný otec je ikonický film a to hneď z niekoľkých dôvodov. Dostalo sa mu dokonalého hereckého obsadenia. Azda najznámejší bol samotný Michael Corleone – Al Pacino, ktorý získal množstvo ocenení vrátane svojej prvej nominácie na Oscara za svoj odvážny výkon a ikonickú hudbu.

Film samozrejme obsahuje bohatý a komplexný príbeh, ktorý zaujme divákov svojím zobrazením lojality, mužnosti a pomsty. Takisto sa tu môžete veľa dozvedieť o sile a jednote rodiny a skúmať môžete aj zložitú dynamiky moci v rámci mafie a korupcie.

Rocky

Zdroj: wikimedia common

Zo všetkých spracovaní máme na mysli práve to prvé originálne, ktoré obsahuje kus srdca. Ide o film, ktorý svojimi dramatickými témami a emocionálnymi údermi doslova vyráža dych. Príbeh mladého muža, ktorý je doslova ochotný riskovať všetko, aby sa stal šampiónom, tak ako po tom vždy túžil. Zároveň slúži ako inšpirácia pre ostatných. Film obsahuje aj výnimočnú hudobnú partitúru, pôsobivý scenár Sylvestra Stalloneho a nežný milostný príbeh.

Temný rytier

Zdroj: wikimedia common

Temný rytier je uctievaný ako jeden z najlepších komiksových filmov, aké boli kedy natočené, pre jeho strhujúce rozprávanie, zložité postavy a prelomové zobrazenie superhrdinského žánru. Spája sa tu téma chaosu, morálky a povahy hrdinstva, čo spolu vytvára temný a pohlcujúci filmový zážitok, na ktorý diváci tak skoro nezabudnú. A samozrejme, netreba zabudnúť na geniálny výkon Heatha Ledgera v úlohe Jokera.

Zachráňte vojaka Ryana

Zdroj: google images

Nejde o obyčajný film, z ktorého dojmy by extrémne rýchlo vyprchali. Ide o jedno z najrealistickejších spracovaní a zobrazení vojny. Tento film vás doslova donúti plakať. Dokonale zobrazuje historickú éru s poukázaním na cenu vojny v podobe zničených a zmarených ľudských životov. Navyše je tu skvele ukázané, čo obnáša skutočná obeta.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre