Infračervené fotografie z Černobyľu dávajú tomuto opustenému miestu ešte desivejšiu atmosféru

2058

Toto miesto je známe po celom svete odvtedy, ako sa tam stala katastrofa po ktorej museli ľudí odtiaľ evakuovať. Černobyľ azda netreba nikomu predstavovať. Stále sa tam ľudia a najmä zvedaví turisti vracajú, ktorí odtiaľ prinášajú stále nové fotky. Pozrite si ich trochu inak. Pri ich tvorbe bol využitý červený filter.

Infračervené filtre sú známe tým, že vytvárajú zvláštnu náladu v odfotenej snímke, bez ohľadu na to, čo fotografujete. Toto je dôvod, prečo takýmto filtrom použitým na mieste, akým je Černobyľ, môžete vytvoriť ešte pôsobivejšie fotografie vyvolávajúce silnejšie emócie.

Fotograf Vladimir Migutin ho použil práve na jeho ceste do tohto mesta na Ukrajine, v ktorom sa stala neslávna jadrová katastrofa. „Je dosť ťažké popísať celkovú atmosféru, ktorú som zažil počas tejto cesty,“ pripustil, keď povedal, že nakoniec to na ňom zanechalo naozaj pozitívny dojem. „Cítil som, akoby som bol v určitom „druhu raja“, ktorý je na inej planéte.“

Takto zvolené fotografovanie s infračerveným filtrom o čosi viac zdôraznilo postapokalyptický pocit z Černobyľu. Príroda vyzerá žiarivo, pretože infračervené svetlo, ktoré odráža, vytvára jedinečný druh magickej žiary, ktorá sa zdá akoby prenikala vzduchom. To všetko vytvára akúsi inú atmosféru alebo zobrazenie tohto miesta.

Veď posúďte sami.

Líška, ktorá bola veľmi priateľská a hľadala si jedlo:

Photo by boredpanda

Mesto duchov – Pripyat:

Photo by boredpanda

Jazero v Černobyľskej zóne:

Photo by boredpanda

Motýle a kvety v lese takisto v tejto zóne:

Photo by boredpanda

26 metrov vysoké ruské koleso v parku v meste Pripyat:

Photo by boredpanda

Chodník s názvami všetkých evakuovaných dedín:

Photo by boredpanda

Opustený autodrom:

Photo by boredpanda

Piano v koncertnej hale v meste Pripyat:

Photo by boredpanda

Táto časť stroja bola využitá pri čistení strechy reaktora, ktorý vtedy zlyhal:

Photo by boredpanda

Športová hala v meste Pripyat:

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre