Iracko-iránske zemetrasenie: Olympijský šampión draží svoju zlatú medailu, aby pomohol obetiam

173
olympic gold medal fotografia
Foto od ahisgett

Kianoush Rostami, 26 ročný Iránsky vzpierač draží svoju zlatú medailu z Ria 2016, aby vyzbieral peniaze pre obete zemetrasenia (7,3-magnitúdy) z minulého týždňa, ktoré sa odohralo pri Iránsko-Irackých hraniciach.

Na dôsledky tohto zemetrasenia viac ako 400 ľudí zahynulo a približne 10 000 je ranených. Provincia Kermanash bola postihnutá najviac, so stovkami zničených domovov.

Kianoush Rostami je tiež z tejto oblasti, čo určite hralo rolu pri jeho rozhodnutí. ,,Treba im určite pomôcť, hoc aj maličkými krokmi. Vraciam svoju zlatú medailu, ktorá vlastne právoplatne náleží týmto ľuďom.“, napísal vo svojom poste na Instagrame. Dodal aj, že od toho incidentu v noci nemôže spávať. Snaží sa vybaviť spoluprácu aj s ostatnými športovcami a priateľmi, ktorí by “postihnutým“ vedeli nejako pomôcť.

Veľa ľudí na internete ho obdivuje. Píšu o ňom veci ako ,,Dodáva nám nádej.“, alebo ,,Dáva nám zadarmo to, čo si on ťažkou cestou vydobyl.“

Nie je však jediný domáci, ktorý sa snaží pomôcť. Sareh Javanmardi má v pláne vydražiť svoju zlatú medailu tiež. Ali Daei, futbalový kapitán, vyhlásil na sociálnych sieťach zbierky pre obete zemetrasenia.

,,Sme schopní veľkých vecí, ak spojíme naše sily a konáme ako jeden.“

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre