Islandskí starostovia sa sťažujú spoločnosti Google na ich mapy, pretože ich mestá ukazujú akoby boli neustále pokryté snehom

1650

Napriek tomu, čo o Islande viete resp. počúvate, nie je to vždy „len“ krajinou ľadu a snehu. Najnovšie začalo toto mylné vnímanie výrazne vadiť dvom islandským starostom. Tí sú totiž už naozaj unavení z toho, že drvivá väčšina ľudí v skutočnosti verí tomu, čo vidí na google mapách.

Jon Pall Hreinsson, starosta mesta Bolungarvik a rovnako aj starosta mesta Ísafjörður – Guðmundur Gunnarsson, zaslali spoločnosti Google sťažnosti, pretože satelitné snímky aplikácie neustále zobrazujú ich mestá tak, akoby boli pokryté snehom. Island sa v posledných rokoch stal horúcou destináciou pre cestujúcich na celom svete, a to aj napriek tamojšiemu ľadovému počasiu. Jednou z najobľúbenejších atrakcií v krajine sú geotermálne kúpele, ktoré sa tešia celoročnej obľube. No na druhej strane takéto zobrazenie krajiny odrádza aj tých turistov, ktorí netúžia len po snehu.

Foto od wikimedia

Je naozaj potrebné zdôrazniť, že aj napriek všeobecnému presvedčeniu to nie je vždy len zmrazená tundra. Počasie tam dokáže byť aj skutočne príjemné – až letné a áno, okolitá príroda sa dokáže aj zazelenať. Stačí však, ak Island navštívite v ten správny čas.

Starosta Jon Hreinsson zdieľal na Facebooku príspevok, ktorý hovorí za všetko. Spomenul tam totiž, že takéto vyobrazenie mestečka môže výrazne ublížiť cestovnému ruchu. „Mám na mysli najmä tie milióny ľudí, ktorí by o návšteve západných fjordov skutočne rozmýšľali, ak by ich neodradzoval sneh,“ znela správa starostu na Facebooku. „Predstavte si, že niekto premýšľa či sa vydá na západ, alebo na sever. To je taktiež jeden z prípadov, v ktorom zohráva hlavnú úlohu teplo a zelené plochy. Myslím, že pri takomto rozhodovaní by to skutočne brali ľudia do úvahy,“ povedal pre miestne noviny.

Foto od wikimedia

 

Podľa neho, ak je možné ukázať Hammerfest (v Nórsku) v čase jeho najzelenšej farbe, potom je to možné aj na Islande. Zdá sa, že skutočne existuje veľký rozdiel medzi satelitnými snímkami jednotlivých krajín. Títo dvaja starostovia neočakávajú, že sa zimné pohľady úplne vytratia, chcú len, aby spoločnosť Google zobrazovala ich mestá realistickejším spôsobom.

Starosta Jon Hreinsson nemá v úmysle prestať s kontaktovaním spoločnosti Google až do dovtedy, kým sa nevykoná požadovaná zmena a povzbudzuje tak aj ostatných obyvateľov, aby urobili to isté.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre