Jackie Chan zaujímavosti a fakty: synovi nezanechá ani cent a nemá rád film križovatka smrti !

25158

Jackie Chan je niekto, kto nás sprevádzal od útleho detstva. Ako deti sme pozerali na jeho akčné filmy a s napätím pozerali na všetky kúsky a bojové umenia, ktoré predvádzal. A aj keď dnes už ho už vo filmových dielach veľmi vidieť nie je, stále má u nás miesto v srdci. Jeho filmy z deväťdesiatych rokov patria doteraz k našim obľúbeným a sú akousi krásnou nostalgiou za obdobím kedy bolo všetko bezstarostné a dobro víťazilo nad zlom. Dnes sme si preto pripravili rôzne zaujímavosti a fakty o tejto ázijskej legende, ktorej sa ako jednej z mála v tej dobe podarilo preraziť v západnom svete. Príjemné čítanie.

jackie chan
wikimedia

Jackie Chan zaujímavosti a fakty

1. Žiadna spoločnosť nechcela Jackieho Chana poistiť . Tak teda všetky náklady na liečbu sebe aj svojmu teamu hradí úplne sám.

2. Jeho syn nedostane nič z otcových peňazí – 130 miliónov . Jackie Chan to argumentoval nasledovne: “ Musí si vedieť zarobiť vlastné peniaze, ak to nedokáže potom by len mrhal tými mojimi.“

3. Jackie Chan sa volal len jednoducho “ Chan“ . Jeho nadriadený na stavbe, ktorý sa volal „Jack“ ho vzal pod svoje ochranné krídla a robotníci ho začali volať “ Little Jack“ (Malý Jack), čo sa neskôr skrátilo na “ Jackie“.

4. Je aj spevákom . Má hudobné albumy v 5 jazykoch (cez 20 albumov) a môžete ho počuť spievať v niektorých rozprávkach Disney-ho, ale iba v čínskych verziách.

5. Zlomil 12 betónových blokov a nerozbil pri tom ani vajíčko, ktoré držal v rukách. Môžete vidieť vo videu:

 

6. V rokoch 1980-90 nosil pri sebe niekoľko zbraní a dokonca aj granát aby ochránil seba a svojich kolegov pred Triádov.

7. Keď robil vyhadzovača v klube často sa stávalo, že došlo ku konfliktu . Po jednej bitke strávil 2 dni tým, že sa snažil napraviť kosť, ktorá mu vyskočila z ruky . Potom však zistil, že to nie je jeho trčiaca kosť ale zub chlapíka s ktorým sa bil.

8. Nemá rád film “ Križovatka smrti“ . Nepáčia sa mu v ňom akčné scény a tiež nevie prísť na chuť americkému humoru. Rolu vzal pretože mu podľa jeho slov ponúkli „veľké množstvo peňazí“.

3

9. Film “ Nosebleed“ bol film, ktorý sa natáčal v roku 2001 . V hlavnej úlohe Jackie Chan – umývač okien mal prekaziť teroristický útok na dvojičky . Kvôli známym udalostiam, ktoré sa v roku 2001 stali, bol film zakázaný.

10. Rozpráva 7 jazykmi: Kantonštinou, Mandarínčinou, Angličitinou, Nemčinou, Kórejičnou, Japončinou , Thajsky + znaková reč.

11. Je veľkým zástancom Čínskej komunistickej strany. Myslí si, že čínske obyvateľstvo musí byť kontrolované.

12. Je držiteľom titulu : “ Najviac kaskadérskych kúskov na žijúceho herca“.

2

13. Trvalo mu 12 mesiacov kým sa narodil . Jeho matka ho preto prezýva “ Cannonball“

14.Vo filme Božská relikvia skutočne skočil z lietadla a pristál na vrchu lietajúceho balóna .

15. Filmovú kariéru začal ako kaskadér vo filmoch Bruca Lee-ho

 

zdroje: wikipedia, imdb,themovieblog,youtube,cnn,bbc

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre