Japonsko obesilo ďalších dvoch väzňov

1109

 

japan fotografia
autor: https://pixabay.com/en/users/Kanenori-4749850/

Japonsko bolo odsúdené po tom, čo tajne obesilo dvoch mužov, ktorí žiadali o obnovenie súdneho konania. Teruhiko Seki, 44 ročný muž obvinený z vraždy a krádeže a Kiyoshi Matsui, 69, obvinený taktiež z vraždy, boli v utorok ráno popravení v Tokyu.

Podľa Amnesty International je táto poprava len ďalšia odporná krvavá škvrna na japonskom zázname o ľudských právach. Posledné záznamy z ministerstva spravodlivosti ukazujú, že v poradovníku je ešte ďalších 120 väzňov čakajúcich na popravu.

Celkový počet popráv za rok 2017 v Japonsku je teraz presne 4. Dve predošlé popravy sa odohrali v júli. Jedná sa konkrétne o obesenie, a týka sa to najmä vrahov, no niekedy ich odsúdia na smrť aj za iné prečiny.

Amnesty International tvrdí, že väzňom o poprave dajú vedieť len pár hodín vopred, alebo vôbec a ich rodina je s tým oboznámená až po tom, čo väzňa obesia.

Zas a znovu nám Japonská vláda ukázala ich rešpekt voči ľudským právam. Terajšia vláda je tam pri moci od roku 2012 a do dnešného dňa popravila až 21 ľudí. Ak si myslia, že rozsudok smrti je efektívnym a adekvátnym trestom, tak sú na omyle. Je to krutý, neľudský a ponižujúci spôsob, a to si väčšina krajín tohto sveta našťastie už uvedomila.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre