Japonsko začalo s trojročnými testami najrýchlejšieho vlaku na svete

1605

Japonsko začalo s testovaním svojho doteraz najrýchlejšieho vlaku. Nie je to však len najrýchlejší japonsky vlak, ale je tiež vôbec najrýchlejší na svete. Dosahuje totiž také rýchlosti, aké tie najrýchlejšie automobily na svete.

Foto od youtube

Dokáže vyvinúť rýchlosť až 360 km/h. O Japonsku je známe, že je to absolútna špička v doprave a neustále vymýšľajú niečo nové, zväčša veľmi prelomové. Celý svet sa s údivom pozerá na revolučné spôsoby cestovania po tejto ostrovnej krajine. S trojročnou skúšobnou jazdou vlaku ALFA-X začali len v týchto dňoch. Predpokladá sa, že do prevádzky vstúpi až v roku 2030. Svojou rýchlosťou prekonáva doterajší najrýchlejší čínsky Fuxing vlak.

Futuristický dizajn modelu vyzerá ako z inej planéty a je špecifický najmä dlhým špicatým „nosom“. Testovať sa bude na trati medzi mestami Sendai a Aomori, ktoré sú od seba vzdialené vzdušnou čiarou približne 280 kilometrov. Testy sa budú uskutočňovať po polnoci a dvakrát týždenne.

Pred rokom začali Japonci s testovaním iného vysokorýchlostného vlaku s názvom Shinkansen N700S, ktorý vstúpi do prevádzky do roku 2020 a jeho maximálna rýchlosť je limitovaná na 300 km/h. Príliv týchto nových modelov je spôsobený aj prípravami Japonska na letné olympíjske hry, ktoré sa budú konať v roku 2020 v Tokiu.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre