Japonský fotograf zachytil hanblivé, no nesmierne roztomilé mláďa surikaty a členov jeho rodinky

4694

Japonský fotograf, ktorý pôsobí pod menom „mamekoro51“ má veľmi peknú záľubu. Fotografuje rôzne druhy zvieracích mláďat. A jeho zábery sú skutočne rozkošné. Pri nedávnej návšteve prírodného kultúrneho parku Inokashira v meste Musashino nachádzajúcom sa v Tokiu, tento milovník zvierat narazil na rozkošnú rodinu surikatov s novonarodenými mláďatami. Preto neváhal a odniesol si odtiaľ krásne fotografie, s ktorými sa podelil. Jedno z nich bolo zvlášť zaujímavé pre svoju rozkošnú hanblivosť.

Surikata je malý mäsožravec z čeľade mungovité. Žijú v púšti Kalahari v Botswane, v púšti Namib v Namíbii, v juhozápadnej Angole a v Južnej Afrike. Tieto zvieratá žijú väčšinou v skupinách obsahujúcich 20 členov, ale niektoré majú 50 a viac členov. V zajatí majú surikaty priemernú životnosť 12 – 14 rokov a asi o polovicu menšiu vo voľnej prírode. Mláďatá sa učia od dospelých jedincov, napr. ako zjesť jedovatého škorpióna – ako odstrániť jedovaté žihadlo a ďalšie dôležité veci. Napriek tomuto starostlivému správaniu je známe, že surikaty niekedy zabijú mladých členov svojej skupiny s cieľom zlepšiť postavenie ich vlastných potomkov.

Zoo Inokashira Park sa nachádza v pokojnom predmestí Tokia. Vystavuje rôzne druhy japonských zvierat a prispieva k zachovaniu a rozmnožovaniu veveričiek japonských, mandarínok aj labutí. Súčasťou parku je tiež rybník, botanická záhrada a múzeum Seiba Kitamuru.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre