Je bezpečné cestovať po Indii sólo? Čo sú len desivé fámy a na čo by ste si mali dať naozaj pozor.

704

Ak pracujete vo väčších firmách, je veľká pravdepodobnosť, že narazíte na spolupracovníkov z rôznych kútov sveta. A ak máte šťastie, možno sa budete môcť aj čo-to opýtať o ich krajine pôvodu. Stretnúť predstaviteľa inej kultúry je väčšinou prvým krokom k búraniu strereotypov. Najviac odpovedí však získate, keď pobalíte kufor a vydáte sa spoznávať svet na vlastnú päsť.

Nezabudnuteľným turistickým aj gurmánskym zážitkom je exotická India. Ak ste konzervatívny typ cestovateľa, pod dovolenkou si predstavujete Ultra All inclusive služby a luxusné kluby, India nebude pre vás tá pravá. Päť hviezdičkové hotely sú zasadené medzi schátralé budovy, ulice sú plné bezdomovcov a žobrajúcich detí. Pre slabšie povahy to môže byť menšia šoková terapia.

Foto od Nick Kenrick..

Rozprávajte sa, zoznamujte sa, ale nezabúdajte na ostražitosť

Prvá vec, s ktorou musíte počítať pri návšteve cudzej zeme, je ich odlišná kultúra. Indovia sú hluční, komunikatívni, čo môže na niekoho pôsobiť až vtieravo. Pokiaľ cestujete v skupine, môžte sa s nimi porozprávať, pofotiť, poprípade si nechať poradiť, ktoré miesta či reštaurácie by ste mali navštíviť. Ak však cestujete sami, dávajte si pozor. Rozhovor s vami môže poslúžiť ako rozptýlenie, kýjm vám „vyčistia“ kabelku.
Takisto sa neodporúča prijímať pozvania na súkromné večierky a podobne. Asi nie je potrebné vysvetľovať prečo.

Photo by Wikimedia

Verejná doprava radšej nie

Určite ste už zachytili rôzne vtipy a obrázky uťahujúce si zo spôsobu dopravy v Indii. Preplnené vagóny, na ktorých cestujúci doslova aj visia z vonkajšej strany. A na to my „rozmaznaní“ Európania nie sme zvyknutí. Ak teda nemáte teda dosť ostré lakte alebo vás neistí partia kamarátov, skúste obmedziť cestovanie verejnou dopravou na minimum. Jednak vám hrozí zranenie a opäť už vyššie spomínané krádeže. „Telo na telo“ predstavuje pre vreckových zlodejov ideálne podmienky na realizáciu sa.

Photo by Wikimedia

Dajte si pozor na pouličných predavačov

India je nadmieru preľudnená krajina a pre miestnych nie je vytvorený dostatočný počet pracovných miest. Preto sa snažia svoju ekonomickú situáciu zlepšiť pouličným predajom. Bohužiaľ si o „západniaroch“ myslia, že sú ľahko ovplyvniteľní s veľkou kopou bankoviek. Najúčinnejší spôsob, ako vás prinútiť niečo kúpiť, je poslať za vami dieťa. Situácia je v krajine z tohto hľadiska naozaj zlá a pohľad na žobrajúce deti môže byť zdrvujúci, nenechajte sa však oklamať. Skúste odmietnuť kúpu s ponukou, že im kúpite niečo na jedenie a budete prekvapivo odmietnutí. Ak teda nemáte silnejšiu povahu, ktorej nerobí problém povedať nie, skúste sa vyhnúť trhom a uliciam s obchodníkmi.

india fotografia
Photo by Pixabay

Snáď som vás neodradila od návštevy tejto krásnej a exotickej krajiny. Len som vás chcela upozorniť, aby ste boli ostražitejší a dovolenku si užívali s určitou dávkou opatrnosti. Iná zem, iné zmýšľanie a iné pravidlá.

Zdroj: www.quora.com

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre