Je oficiálne potvrdené, že páry, ktoré cestujú zväčša zostanú spolu veľmi dlho a prečo?

856

Cestovanie je sexy, to je fakt. Štúdie ukázali, že väčšina ľudí pri hľadaní partnera kladie dôraz na to, aby aj jeho záľubou bolo cestovanie. A ak zaradíte do svojho profilu to, že milujete dovolenky, zvyšuje to vaše šance na absolvovanie prvého, druhého aj tretieho rande, skrátka ktoréhokoľvek. Cesta tam samozrejme nekončí. Od prvej romantickej prehliadky mesta až po dobrodružstvo po celom svete – to je to, čo dvojici pomôže utužiť a predĺžiť vzťah. Neveríte? Tak tieto dôvody vás presvedčia.

couple fotografia
Foto od 3194556

Pracujete ako tím

Úspešné páry vedia, ako riešiť svoje problémy a nie je lepšie miesto na vylepšenie týchto zručností ako práve počas cestovania. Plánovanie, rezervácie, navigácia po neznámom mieste či zvládanie neočakávaných problémov – ako napríklad meškanie vlakov, stratené kreditné karty alebo dokonca podvodníci, to všetko si vyžaduje tímovú prácu a napomáha k väčšej spoločnej dôvere.

couple fotografia
Foto od Takmeomeo

Objavujete nové miesta spoločne

Možno vás návšteva krásnej flóry donúti porozmýšľať o tom, že si niečo podobné doma spoločne vypestujete. Či už sa spoločne nadchnete pri pohľade na neobvyklé veci a miesta, budete si užívať spoločné chvíle pri ničnerobení, alebo jednoducho budete zdieľať akékoľvek kolektívne záujmy, je to prospešné pre váš vzťah a utuží ho.

couple fotografia
Foto od bngdesigns

Vychutnáte si svoju „odbočku“ od každodennej rutiny

Ak žijete život, ktorý je vlastne to isté dookola a už dopredu viete, čo vás nasledujúce dni čaká, sem tam vybočte z tohto stereotypu. Alebo jednoducho vymeňte Chorvátsko či Bulharsko za niečo exotickejšie, ako napr. ázijské či africké krajiny. Práve cestovanie je to, čo vám urobí život pestrejším a prinesie trochu spontánnosti do vzťahu.

couple in india fotografia
Foto od mrhayata

Uvidíte sa navzájom v tom najhoršom svetle

Hladný, chorý, na pokraji síl? Nuž, aj takéto stavy sú normálne a bežné. Vždy je dôležité, aby vás takto poznala vaša polovička. Prinúti vás to byť trpezlivým, budete sa musieť naučiť znášať toho druhého s tým, že skôr alebo neskôr sa situácia opäť obráti na dobré.

angry couple fotografia
Foto od RyanMcGuire

Uvidíte sa navzájom v tom najlepšom svetle

Keď sa pozeráte na svet s pozície partnera a s tým, že s niekým svoj život zdieľate, mnoho vecí vidíte inak. Je vám spolu dobre a snažíte sa so seba vydať to najlepšie. Rovnako dôležité, ako ukázať svoju horšiu tvár, je aj ukázať svoju najlepšiu tvár. Je dobré ukázať vo vzťahu svoju pravú tvár a nepretvarovať sa.

angry couple fotografia
Foto od StockSnap

Získate nové perspektívy

Cestovanie vám zaberie veľa času. Zrazu budete mať k dispozícii hodiny, dni alebo týždne času na diskusiu o akejkoľvek téme. Pri hlbšom porozumení vzájomných názorov môže vzniknúť absolútne nová perspektíva a na niektoré veci sa začnete pozerať úplne inak. No nebojte sa toho, môže vám to výrazne pomôcť aj do budúcnosti pri plnení cieľov a budete trochu rozhľadenejší.

angry couple fotografia
Foto od pixel2013

Vytvoríte si spomienky, na ktoré nezabudnete do konca života

Pretože ako sa hovorí: „zbieraj zážitky a nie veci“. Nemusíte síce prejsť celý svet a dokonca ani chodiť po výletoch, aby ste získali nádherné spomienky, ale výrazne vám to pomôže. Začnite spolu spoznávať krásy tohto sveta a ak takýto horliví cestovatelia nie ste, tak si jednoducho vyrazte za krásami našej krajiny, ktorá toho ponúka viac než dosť a vedzte, že váš vzťah to môže veľmi výrazne posilniť.

angry couple fotografia
Foto od aliceabc0

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Jozef, Zuzka, Šimunek
23. februára 2019 19:22

Súhlasíme ?. Naša prvá cesta bola zo svadby autom do Španielska pred 18rokmi. Podľa možností sme každý rok šli na výročie tam. Posledne 2r. sme jazdili spoločne EÚ v medzinárodnej preprave a všetko je tak ako ste napísali. Nikdy by sme také miesta nepochodili ako pri spoločnej práci. Je to náročná práca pre oboch šoférovať dňou, nocou, ale spoločne to je niečo úžasné ?. K nášmu cestovaniu sme si vzali aj štvornohého adoptovaneho člena rodiny Šimona.