Jediná poštová schránka na svete nachádzajúca sa pod vodou, alebo dobrý nápad ako prilákať turistov

391

Viete si predstaviť, že by ste listy posielali z poštovej schránky, ktorá sa nachádza pod vodou? Tento muž dostal skvelý nápad ako zviditeľniť jeho mesto. Je zrejmé, že ľuďom sa to zapáčilo od prvého okamihu.

Turisti môžu posielať pohľadnice a pozdravy z akéhokoľvek miesta na svete, kde sa práve nachádzajú – ale už ste niekedy dostali list spod mora?

Photo by youtube

Bývalý poštár Toshihiko Matsumoto najprv prišiel s myšlienkou, že urobí jedinú podvodnú poštovú schránku na svete, aby slúžila najmä ako prostriedok na prilákanie ďalších návštevníkov do svojho mesta Susami v okrese Nishimuro v Japonsku – a zafungovalo to.

Bola to jedinečná atrakcia zriadená pri pobreží malej obce. Prilákalo to toľkých záujemcov, že odvtedy bolo zaslaných už viac ako 38 000 pohľadníc prostredníctvom tejto podvodnej poštovej schránky.

Pošta sa píše olejom na nepriepustný a vode odolný papier. Všetky zásielky zhromažďuje každý deň vlastník potápačského obchodu Hiroaki Yamatani a doručujú sa na adresu pošty, ktorá je uvedená na každej z týchto obálok.

Okrem toho, že je jedinou podvodnou poštovou schránkou na svete, drží aj Guinnessov svetový rekord za to, že je najhlbšie položená poštová schránka na svete, jej hĺbka dosahuje až 100 metrov.

Pre lepšiu predstavu ako to celé vyzerá si môžete pozrieť video.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre