Jedinečné japonské atrakcie – snežné mantinely dosahujúce 17 metrov a kráľovstvo, ktoré má na svedomí sibírsky vietor

1291

Suši, anime, Nintendo, samuraji, Pokémon, ultra-moderná technológia, automobily, motocykle a mnoho iného. Toto všetko nám dalo Japonsko, ktoré je známe svojimi skvelými vynálezmi i vyspelou ekonomikou. No existuje niečo, s čím si väčšina ľudí túto krajinu nespája. A je to sneh.

V skutočnosti ide o ohromné množstvo snehu, vďaka ktorému je každý rok na určitý čas jedno japonské miesto hlavným mestom snehu. Konkrétne ide o horskú trasu „Tateyama Kurobe“, ktorá sa nachádza len pár hodín od Tokia a je akousi súčasťou „Strechy Japonska“. Táto horská cesta totiž spája mestá Toyama a Nagano. Celá trasa meria dokopy až 90 kilometrov.

Počas roka je však otvorená len nejaký čas. Turisti si môžu dopriať hodinu prechádzky po tamojších ľadových chodbách. Snow Walk Walk je obrovskou atrakciou a denne ho navštívi približne 5000 turistov. Na najvyššom mieste dosahuje snehová stena 17 metrov. Priemerná cena za lístok pre dospelú osobu je 40 dolárov.

A teraz si pozrite, ako vyzerajú naozaj vysoké snehové mantinely:

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

To však nie je jediná snehová atrakcia. Na severe Japonska sa nachádza mesto Aomori, v ktorom žije 300 000 ľudí. Fujavice a sneh menia jeho okolitú prírodu na jedinečné, až rozprávkové miesto. Do Japonska totiž preniká sibírsky vietor a prináša so sebou obrovské množstvo snehu, ktorý sa zhromažďuje do nezvyčajných formácií. Je to ďalší dôkaz toho, že príroda dokáže skutočné divy. Hoci každoročné náklady na odpratávanie naviateho snehu predstavujú okolo 30 miliónov dolárov, táto nádherná zamrznutá krajina je niečo, za čo tie peniaze určite stoja.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre