Spoločnosť s názvom Compass Pools má niekoľko dobrých správ pre nadšencov výšok a plávania. Oznámila svoj nový plán, ktorým je vytvorenie 360-stupňového bazéna. Bude taký nezvyčajný, že pôjde o prvý bazén svojho druhu na svete. Nebude však umiestnený len tak hocikde, ale priamo na vrchole londýnskeho mrakodrapu.

Infinity London tak bude prvou a jedinou budovou na svete, ktorá ponúkne takýto špičkový dizajn bazéna. No nie je vhodný pre každého. Ak sa bojíte výšok, tak na neho ani nepomyslíte. Bazén umiestnia na vrchol 55-poschodového mrakodrapu, tým pádom umožní návštevníkom plávať vo výške viac ako 200 metrov. Z tohto miesta budete mať jedinečný výhľad na Londýn.

https://www.instagram.com/p/ByaKxKphwnR/?utm_source=ig_web_copy_link

Spoločnosť oznámila, že bazén vyrobia z liateho akrylu a nie zo skla. Tento materiál bol vybraný po starostlivom zvážení. Ako sa ukázalo, liaty akryl má podobnú vlnovú dĺžku ako voda, čo umožňuje to, že bazén bude vyzerať úplne jasne a priehľadne. Aj podlaha má byť priehľadná, takže ľudia nachádzajúci sa vo vnútri budovy budú môcť vidieť plavcov. Nuž a ako sa tam dostanete? Ako môžete vidieť z obrázkov, vchod do bazéna je ukrytý. Compass Pools vysvetľuje: „Plavci vstúpia do bazéna cez točivé schodisko umiestnené pod bazénom.“

Foto od boredpanda

To však nie je jediná takáto jedinečná technológia, ktorú bazén ponúka. Dizajnéri totiž našli spôsob, ako zabezpečiť, aby vietor z neho nesfukoval vodu do ulíc. A to tak, že obsahuje zabudovaný anemometer na monitorovanie rýchlosti vetra. Je prepojený s počítačom riadeným systémom riadenia budov, ktorý sa postará aj o teplotu vody. Spoločnosť sa uistila, že bazén nielenže poskytne ohromujúci výhľad pre plavcov, ale aj on bude svojim vzhľadom výnimočný. Vybavia ho totiž celým radom svetiel, ktoré dodajú budove v noci vzhľad žiarivej pochodne.

Foto od boredpanda

Technický riaditeľ Alex Kemsley sľubuje, že tento jedinečný bazén prekoná očakávania všetkých. „Jedinečný 360-stupňový pohľad na Londýn vo výške 220 m, toto bude naozaj niečo iné,“ povedal. Zatiaľ čo presný dátum výstavby ešte nie je jasný, no ak pôjde všetko ako má, tak s prácami sa začne v roku 2020. 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.