Jedinečných ubytovaní nikdy nie je dosť. Pozrite si tieto rozprávkové stany, v ktorých ľudia trávia dovolenky

3999

Toto leto je úplne iné aké bolo posledných niekoľko desiatok rokov. Máme tu situáciu, s ktorou sa musíme vyrovnať čo možno najlepšie a pri všetkej zodpovednosti. Mnohí preto hľadajú pekné miesta neďaleko od svojho domova, resp. v rámci vlastnej krajiny. Napríklad takí Belgičania majú k dispozícii rozprávkové stany v tvare dažďovej kvapky, ktoré visia priamo zo stromov.

1 119

Tieto stany hruškovitého tvaru boli prvýkrát navrhnuté ešte v 90. rokoch holandským dizajnérom Dré Wapenaarom, ktorý tak týmto gestom preukázal svoju podporu environmentálnym aktivistov, ktorí sa snažili zastaviť výrub stromov. No teraz už ide o stany, ktoré si môže ktokoľvek prenajať a stráviť v nich nezabudnuteľnú noc. Nachádzajú sa v belgickom meste Borgloon. Každý z týchto stanov je vybavený posteľou, lavičkou, úložným priestorom, oknami a rebríkom, ktorý pomáha hosťom vyliezť do stanu.

2 107

A tešia sa veľkej obľube. „Stany sú plne rezervované každé leto, ale tento rok prebehli rezervácie ešte oveľa rýchlejšie. Verím, že to je spôsobené vládnymi usmerneniami, ktoré sa týkajú cestovania do iných krajín. Ľudia preto začali hľadať alternatívy,“ povedala vedúca cestovného ruchu pre mesto Borgloon. Noc v takomto stane stojí ľudí približne 80 eur. „Výroba mojich stanov je príliš drahá. Musel by som to navrhnúť inak, aby som ich mohol vyrobiť a predať viac. Nie som dobrý produktový návrhár, som umelec,“ povedal spomínaný muž, ktorý stany vymyslel.

3 85

Chlapík už však má niekoľko podobných stanov v belgickom meste Bornem, neďaleko Antverp, v Spojených štátoch, vo Francúzsku a aj v Holandsku. Tieto stany sú skutočne špeciálne.

4 80

5 74

6 68

7 62

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.