Odhaľte tajomstvo! Tieto jedlá zmenia vašu náladu k lepšiemu

178

Pri konzumácii určitých druhoch jedál sa uvoľňujú endorfíny, čo sú chemikálie v mozgu, ktoré spôsobujú pocit šťastia a znižujú vnímanie bolesti. Slané a korenené jedlá môžu aktivovať centrum potešenia vo vašom mozgu a mať antidepresívne účinky na organizmus. To je dôvod, prečo niektorí ľudia pociťujú nával radosti po jedle, ktoré je výrazne ochutené alebo slané.

Zdroj Kenny Eliason

Korenené jedlá obsahujú kapsaicín, zlúčeninu nachádzajúcu sa v čili papričkách, ktorá stimuluje nervové zakončenia v ústach a mozgu. Kapsaicín môže zvyšovať hladiny endorfínov a dopamínu, čo môže prispievať k pocitu spokojnosti a eufórie.

Slané jedlá môžu tiež ovplyvňovať náladu, hoci nadmerná konzumácia soli nie je odporúčaná z dôvodu zdravotných rizík, ako je vysoký krvný tlak. Mierna konzumácia soli však môže stimulovať uvoľňovanie oxytocínu, hormónu spojeného s pocitmi šťastia a sociálnej väzby.

Je však dôležité, aby konzumácia týchto jedál bola vyvážená a súčasťou celkovo zdravej stravy. Nadmerná konzumácia slaných alebo korenených jedál môže viesť k zdravotným problémom, preto je kľúčové udržiavať rovnováhu.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre