Tieto jedlá za žiadných okolností neohrievajte v mikrovlnnej rúre !

7224

Mikrovlnná rúra, ktorá bola vynájdená v 40. rokoch 20. storočia, je dnes jedným z hlavných kuchynských spotrebičov, ktorý nechýba takmer v žiadnej domácnosti. Aj keď je tento vynález veľmi užitočný pri zohrievaní či dokonca príprave niektorých jedál, tak existujú určité druhy potravín, ktoré by ste v mikrovlnnej rúre zohrievať nemali. Ktoré sú to sa už dozviete nižšie.

Varené vajcia

1 36

Keď zohrejete varené vajíčko v mikrovlnnej rúre, para sa nahromadí z molekúl vody a spôsobí zvýšenie tlaku. A keďže vajcia majú tenkú membránu a škrupinu, tak nie sú schopné udržať všetok tlak, ktorý môže viesť k veľmi horúcej explózii v mikrovlnnej rúre, na vašom tanieri alebo dokonca aj pri jedle.

Mrkva

2 38

Potenciálne nebezpečná môže byť najmä surová mrkva so šupkou. Ak totiž mrkva nie je správne umytá a sú na nej ešte zvyšky nečistôt, tak minerály v pôde môžu spôsobiť v mikrovlnnej rúre iskry, známe tiež ako oblúk. Ak k tomu dôjde, tak takéto iskry môžu spôsobiť skutočne vážne poškodenie.

Spracované mäso

3 33

Spracované mäso nie je najvýživnejšie z potravín, pretože obsahuje vysoké množstvo soli, prísad, chemikálií a konzervačných látok. Ale keď k spracovaným a ugrilovaným mäsovým výrobkom pridáte mikrovlnné žiarenie, môžete zvýšiť hladinu cholesterolu, čo napokon môže viesť až k problémom so srdcom. Najbezpečnejším spôsobom, ako ohriať mäso či klobásy je vždy gril.

Voda

4 34

Ohrievanie vody v mikrovlnnej rúre sa môže javiť ako najjednoduchšie a tiež bezproblémové riešenie. Štúdie ale ukazujú, že veľa prípadov popálenia je spôsobených práve obarením vodou ohrievanej v mikrovlnnej rúre, najmä ak s tým manipulujú deti.

Chilli papričky

5 31

Chilli papričky, najmä tie skutočne pikantné, obsahujú vysoké množstvo kapsaicínu, ktorý môže byť dosť horľavý. Keď je kapsaicín vystavený elektromagnetickým vlnám v mikrovlnnej rúre, začne dymiť a môže byť dokonca náchylný na vznietenie. 

Paradajky a paradajková omáčka

 

6 29

Rovnako ako varené vajcia, aj paradajky môžu spôsobiť neporiadok, keď ich necháte príliš dlho v mikrovlnnej rúre. Kvôli obsahu tekutín v paradajkách a omáčke ich nárast tlaku spôsobí, že budú bublať a postupne sa vylejú, takže vo vašej mikrovlnnej rúre spôsobia nepríjemný neporiadok.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.