Jedna z najznámejších dovolenkových destinácií pod vodou! Silné dažde poškodili celé mesto

761

Dážď spôsobil v utorok v Dubaji obrovské záplavy. Cesty sa zmenili na rieky a prívaly vody zaplavili domy, podniky ale aj nákupné centrá.

dubai_mf/instagram

Dubajské medzinárodné letisko sa ocitlo pod vodou, lietadlá vyzerali ako lode pohybujúce sa po zaplavenom letisku. Narušenie prevádzky letiska pokračuje aj naďalej, záplavy zablokovali prístupové cesty a viaceré letecké spoločnosti vrátane Emirates hlásili meškanie letov. Nízkonákladové letecké spoločnosti museli dokonca zrušiť dočasne všetky lety.

Dubajské medzinárodné letisko tiež odporučilo ľuďom, aby neprichádzali na letisko, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné, a uviedlo, že lety naďalej meškajú a sú odklonené.

gowanderdubai/instagram

Jeden z uviaznutých cestujúcich uviedol, že po prílete z Hongkongu v utorok neskoro večer strávil noc na letisku spolu so stovkami ďalších cestujúcich, pretože z terminálu neboli žiadne možnosti dopravy. Letisko sa doslova zapĺňalo a nikto nemal kam ísť.

Podľa meteorologických pozorovaní na letisku spadlo v utorok v priebehu 12 hodín takmer 100 mm dažďa, čo je podľa údajov OSN zhruba toľko, koľko Dubaj zvyčajne zaznamená za celý rok. Dážď padal tak silno a rýchlo, že cestujúci museli opustiť svoje vozidlá, pretože voda stúpala a cesty sa menili na rieky.

Na videách zo sociálnych médií bolo vidieť, ako sa voda valí cez veľké nákupné centrum a zaplavuje prízemia domov.

Dubaj, ako aj celé Spojené arabské emiráty, horúce a suché podnebie. Zrážky sú preto zriedkavé a v mnohých oblastiach je obmedzená infraštruktúra, ako napríklad kanalizácia, ktorá by zvládla extrémne udalosti.

Dážď, ktorý ponoril Dubaj pod vodu, súvisí s väčším búrkovým systémom prechádzajúcim cez Arabský polostrov a pohybujúcim sa cez Ománsky záliv. Ten istý systém prináša nezvyčajne vlhké počasie aj do neďalekého Ománu a juhovýchodného Iránu. Očakáva sa, že dážď v regióne ustane, ale v stredu sa môže vyskytnúť niekoľko prehánok, kým sa vráti suché počasie.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre