Jedno z najočakávanejších múzeí sveta otvorí svoje brány v Egypte už budúci rok. Môžete sa tam však dostať aj skôr

438

Jedno z najočakávanejších múzeí na svete čoskoro otvorí svoje brány v Egypte. Táto krajina totiž ukrýva jedne z najpôsobivejších pokladov na svete. Keďže tamojšia civilizácia siaha najmenej do roku 6 000 pred Kristom, tak do dnešného dňa existujú artefakty, ktoré archeológovia objavujú najmä popri rieke Níl. A častokrát to, čo nájdu, prekvapí aj ich samých. Najmenej 20 000 z týchto artefaktov čoskoro vystavia aj pre verejnosť. Budúci rok totiž otvoria očakávané Grand Egyptian Museum.

https://www.instagram.com/p/BwI2IHDHen3/?utm_source=ig_web_copy_link

Nemusíte však čakať na otvorenie múzea, aby ste videli, čo bude vystavovať pre verejnosť . Podľa ministra egyptského cestovného ruchu ponúka múzeum už teraz súkromné ​​prehliadky zbierok, ktoré sa tam nachádzajú, a to za 250 dolárov. Múzeum leží len niečo vyše kilometra od pyramíd v Gíze, takže za jeden deň stihnete navštíviť obidve skvosty. Cena môže byť pre niekoho vysoká, pre iného zas nie, no pre milovníkov egyptskej kultúry tento zážitok skutočne stojí za to.

Celá prehliadka je štvorhodinová, vstúpite do všetkých trezorov múzea či laboratória ochrany prírody a uvidíte tak, ako vlastne funguje. Návštevníci budú mať možnosť vidieť až 100 000 artefaktov múzea, z ktorých približne jedna pätina bude verejnosti predstavená vôbec po prvýkrát. Medzi najpôsobivejšie nálezy patrí odev kráľa Tutanchamóna a jeho tri pohrebné postele, taktiež obrovská kamenná socha Ramsesa II a zlaté vozy. Tí, ktorí si na jeho oficiálne otvorenie počkajú, zaplatia za vstup v prvých dňoch iba 0,60 dolára. Očakáva sa, že toto miesto pritiahne každý rok až 8 miliónov návštevníkov.

Tí, ktorí si želajú naplánovať súkromné ​​turné pred jeho otvorením, by sa mali so svojou požiadavkou obrátiť priamo na múzeum.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre