Jedno z najodľahlejších miest na svete sa rozhodlo prilákať nových turistov

501

Aj v dnešnej dobe stále existujú miesta, ktoré nie sú preskúmané. Tento ostrov patrí medzi najodľahlejšie miesta na svete. Napriek tomu, že je izolovaný od okolitého sveta tam stále žije 50 ľudí. Teraz si dali nový cieľ, aby sa im tam podarilo prilákať nových turistov.

Je to jedno z najodľahlejších miest na svete a nie je prekvapením, že je to jedno z najlepších miest na svete, kde môžete vidieť zázraky Mliečnej dráhy. Otrovy Pitcairn Islands sa nachádzajú viac ako 500 kilometrov od najbližšieho obývaného miesta. Dúfajú, že budú oficiálne pomenované ako svätyňa nočnej oblohy.

pitcairn islands fotografia
Foto od Polyrus

Označenie je určené výlučne pre miesta, kde návštevníci môžu vidieť nočnú oblohu bez akéhokoľvek svetelného znečistenia. V súčasnosti existujú len tri svätyne nočnej oblohy v medzinárodnom meradle: Veľký bariérový ostrov na Novom Zélande, Kozmické táborisko v USA a Gabriela Mistral v Čile. Na ostrovoch Pitcairn žije iba päťdesiat ľudí. Krajina je vulkanického pôvodu a poskytuje mnoho dramatických pozorovacích bodov. Miestni sprievodcovia budú vyškolení na identifikáciu planét, hviezd, galaxií, ako aj na poskytovanie informácií o čiernych dierach a všeobecnej kozmológii.

night sky fotografia
Foto od philpablo1

Koordinátor cestovného ruchu Heather Menzies povedal: „Pitcairn má úžasnú tmavú oblohu. Ako súčasť nášho záväzku je chrániť naše životné prostredie a snažíme sa vyčistiť svetoznámu nočnú oblohu. Je to taký nedotknutý a odľahlý ostrov, a preto náš prírodný amfiteáter poskytne ideálne miesto pre astro-návštevníkov. „Okrem neuveriteľne jasnej a čistej oblohu, je Pitcairn známy pre nedotknuté tichomorské vody, ktoré ho obklopujú. A tie sú súčasťou tretej najväčšej chránenej morskej oblasti na svete.“

Ostrovy sú najviac známe kvôli tomu, že toto miesto bolo osídlené mužmi počas najznámejšej vzbury v históriiMutiny on the Bounty. Pitcairn sa nachádza na polceste medzi Novým Zélandom a Peru a stále zostáva jedným z najodľahlejších a tiež neobjavených turistických destinácií. Dostať sa je tam možné prostredníctvom štvrťročnej lodnej služby, ktorá ponúka každoročne dvanásť plavieb medzi Mangarevou vo Francúzskej Polynézii a ostrovom Pitcairn.

pitcairn islands fotografia
Foto od kevin dooley

Zdroj: lonelyplanet

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre