Poznáte dielo Maurizia Cattelana? Tento taliansky umelec sa považuje za vtipkára umeleckého sveta, čo naznačuje aj jeho umelecké dielo s názvom Comedian v hodnote približne 110 tisíc eur. Ide o čerstvý banán, ktorý je pripevnený sivou lepiacou páskou na stenu.  

Zdroj: Youtube

Na výstave v Leeum Museum od Art sa v súvislosti s týmto dielom stalo niečo nečakané. Juhokórejský študent umenia zjedol banán, ktorý bol súčasťou inštalácie. Študent Noh Huyn-soo sa obhájil tým, že bol hladný. Vo videu, ktoré bolo natočené, je vidieť, ako mladík banán odtrhol, zjedol a šupku z neho prilepil opäť na stenu. 

Podľa dostupných zdrojov sa tento banán mení každé 2 až 3 dni, a preto nebola mladíkovi vyčíslená žiadna pokuta. 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.