Južná Kórea vypustila druhý špionážny satelit, dokáže zbierať údaje za akéhokoľvek počasia

80

Juhokórejské ministerstvo obrany v pondelok oznámilo, že druhý domáci špionážny satelit sa dostal na obežnú dráhu po vypustení raketou Falcon 9 spoločnosti SpaceX z vesmírneho strediska Johna F. Kennedyho na Floride.

@SpaceX/X

Raketa Falcon 9 odštartovala v nedeľu o 01:17 GMT a satelit sa o 45 minút neskôr úspešne oddelil od nosnej rakety a dostal sa na cieľovú obežnú dráhu, uviedlo ministerstvo vo vyhlásení. Približne 2 hodiny a 40 minút po štarte nadviazali úspešné spojenie s pozemnou stanicou.

Po dvoch predchádzajúcich pokusoch, ktoré sa skončili haváriou rakety, Pchjongjang v novembri minulého roka uviedol, že na umiestnenie prieskumnej družice Malligyong-1 na obežnú dráhu použil vlastnú nosnú raketu Chollima-1. V roku 2024 plánujú vypustiť tri nové špionážne satelity, s cieľom lepšie monitorovať Severnú Kóreu.

Juhokórejský minister obrany Shin Won-sik novinárom povedal, že Severná Kórea by mohla vypustiť druhý špionážny satelit už v polovici apríla. Tento údaj vychádzal z vojenského pozorovania súvisiacich aktivít Severnej Kórey.

V nedeľu vypustený satelit je vybavený radarovými senzormi so syntetickou apertúrou (SAR), ktoré zachytávajú dáta použitím mikrovĺn a dokážu zbierať údaje v akomkoľvek počasí.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre