Kam počas Veľkej noci? Prinášame vám 5 tipov

461

Každým rokom narastá počet ľudí, ktorí chcú uniknúť od hektického slávenia veľkonočných sviatkov doma k pohodovej dovolenke. Využiť pár voľných dní a cestovať sa rozhodne oplatí aj tento rok, preto sme pre vás pripravili 5 bezpečných destinácií, ktoré rozhodne stoja za návštevu počas Veľkej noci.

1. Amsterdam

 

Máte radi kvety? Ak áno, potom bezpochyby najlepším miestom počas Veľkej noci bude Amsterdam. Kvety v Holandsku začínajú totiž kvitnúť veľmi skoro. Už začiatkom apríla môžete obdivovať tulipány a hyacinty rôznych farieb a odtieňov a užívať si ich nádhernú vôňu. Určite si rezervujte výlet do záhrad Keukenhof. Každoročne túto najfotografovanejšiu záhradu navštívi viac než milión turistov.

 

Jarné počasie v Holandsku vie byť “poriadne náladové”. Priemerné teploty počas Veľkej noci kolísajú medzi 10 – 15 °C a v niektorých dňoch je možné očakávať aj dážď. Dôležitá je preto správna výbava, do batohu si určite pribaľte bundu. Počasie však vie aj príjemne prekvapiť a potešiť vás slnečnými dňami s teplotou 20°C a viac.

Záhrady Keukenhof žiaria počas Veľkej noci všetkými farbami

Zdroj:istock

 

Tip: Ak navštevujete len Amsterdam a okolie, nepožičiavajte si auto a dajte prednosť bicyklu alebo vlaku. Doprava v mestách je veľmi frekventovaná a parkovanie veľmi drahé.

2. Kanárske ostrovy

Ak vám už veľmi chýba príjemné slnečné počasie, vydajte sa na Kanárske ostrovy. Vďaka svojej geografickej výhode majú ostrovy 320 dní slnečného svitu, čo z nich robí skvelú voľbu v každom ročnom období. Za návštevu stoja piesočné duny Maspalomas s prekrásnou plážou a majákom na ostrove Gran Canaria. Na plavbu okolo jednotlivých ostrovov odporúčame prenájom jachty.

Počasie je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa oplatí tieto ostrovy navštíviť počas Veľkej noci. Je tu príjemne teplo, nie však veľmi horúco. Teploty sa pohybujú medzi 18 až 22 °C. Môže sa však ohriať až na 25 °C. Aj keď nie je ideálne na kúpanie (keďže teplota vody je po zime nižšia, ako napríklad na jeseň), určite si môžete užiť prechádzky, túry a iné outdoorové aktivity.

Puerto de la Cruz, v pozadí sopka Teide, ostrov Tenerife, Španielsko

Tip: Kanárske ostrovy majú viac prekrásnych miest než akákoľvek iná destinácia. Aby ste si ich naozaj užili, odporúčame sa tu zdržať minimálne 6 dní.

 

3. Slovensko

 

Pod lampou býva najväčšia tma. Nemusíte cestovať ďaleko, aby ste objavili krásy svetového rozmeru. A ako si ich vychutnať krajšie ako na dvoch kolesách? Obdobie Veľkej noci je na Slovensku ako stvorené na cyklovýlet. Nebudú vás trápiť horúčavy, ale príjemné teploty okolo 20°C ako stvorené na outdoorovú športovú aktivitu.

 

Cyklovýlet si navyše môžete prispôsobiť naozaj pre každého. Koho šliapanie do kopca neoslovuje a rád by skôr pohľadom blúdil po nekonečnej nížine, vinohradnícka oblasť Tokaj je pre to ako stvorená. Navštívením jedného z množstvo vinárskych domov tak môžete svoj cyklovýlet obohatiť aj o kulinársky zážitok.

4. Malorka

 

Na cestovaní po Malorke si každý nájde to svoje! Či už idete so svojím partnerom alebo sa s vami chystajú na dovolenku aj tí najmenší, tento španielsky ostrov ponúka všetko pre všetkých. Môžete si vybrať z aquaparkov, nádherných záhrad, historickej architektúry, krištáľovo čistej vody a veľkolepých hôr.

 

Vďaka stredomorskému podnebiu má Malorka dlhé slnečné dni a to aj počas Veľkej noci. Teplota je v priemere okolo 19ºC, čo je ideálne na dlhé prechádzky po pláži, turistiku na horách alebo opaľovanie sa pri bazéne.

 

Zdroj: iStock

Tip – Prečítajte si ďalšie tipy prečo cestovať na Malorku a prečo by určite nemala chýbať na vašom cestovateľskom zozname.

 

5. Madeira

Ostrov Madeira je prezývaný aj ostrov kvetov. Je dostatočne malý na to, aby ste všetky jeho krásy objavilii z jedného miesta. Spĺňa preto oboje – pohodu i dobrodružstvo. Zároveň je dostatočne rôznorodý, aby ste tu ostali aj dva týždne. Medzi najkrajšie miesta na ostrove patrí Funchal s úžasnými botanickými záhradami i morský útes Cabo Girao, prírodné kúpaliská Porto Moniz a trojuholníkové domy v Santane.

Madeira je celoročnou destináciou s miernym počasím. Vo všeobecnosti môžete počas Veľkej noci očakávať teploty 18-20°C, veľa slnečného svitu a občasný dážď. Ideálne!

Nič pre ľudí s Akrofóbiou! Výhľad z Cabo Girão. S výškou 580 m je najvyšším útesom Európy a tretím na svete!

 

Tip: Madeira je skvelým miestom na pozorovanie delfínov a veľrýb.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre