Kamery z chaty zachytili tajné rozhovory Fica, Kaliňáka a ďalších. Táto nahrávka môže byť „druhou Gorilou“

897

Polícia monitorovala niekoľko dní chatu pri Leviciach kvôli pytliactvu. Na chate sa v tom čase nachádzali Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Para, syn Tibora Gašpara a Miroslav Bödör. Priestorovým kamerám sa podarilo zachytiť ich tajné rozhovory. Hodinové obrazovo-zvukové materiály zaznamenali nielen ich neformálne diskusie, ale aj rozhovory o aktuálnych kauzách, o prípravách tlačových besied, o trestných konaniach policajného exprezidenta Gašpara, oligarchu Norberta Bödöra, Dušana Kováčika a ďalších.

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová sa vyjadrila, že vyhotovené záznamy a ich doslovné prepisy potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v kauze Očistec o nahrávky z chaty.

Zdroj: Youtube

V jednom zo zverejnených videí hovorí Kaliňák o kauze údajnej korupcie na Ministerstve vnútra SR, o ktorej vypovedal Peter Petrov. Kaliňák sa vyjadril, že polícia zatiaľ chytila len spodnú úroveň organizovanej skupiny.

K situácii sa vyjadril aj Róbert Fico. Podľa neho je zverejňovanie nahrávok špinavá práca Lipšica. „S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií na svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách,“ dodal Fico.

ZDROJ: Aktuality.sk

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre