Kate Middleton má rakovinu! Podstupuje liečbu chemoterapiou

1654

Princezná z Walesu uviedla, že je v počiatočnom štádiu liečby, pretože testy jej odhalili rakovinu. Vo vyjadrení na videu Catherine hovorí, že to bol obrovský šok po niekoľkých veľmi ťažkých mesiacoch. Avšak stále sa snaží myslieť pozitívne a odkazuje: „Som v poriadku a každým dňom som silnejšia.“

Podrobnosti o rakovine neboli zverejnené, ale Kensingtonský palác tvrdí, že sú si istý, že princezná sa úplne zotaví. Vo vyhlásení, ktoré podala samotná princezná sa vysvetľuje, že keď v januári podstúpila operáciu brucha, nevedelo sa, že ide o rakovinu.

 

„Testy po operácii však zistili, že rakovina je prítomná. Môj lekársky tím mi preto odporučil, aby som podstúpila preventívnu chemoterapiu, a teraz som v počiatočnom štádiu tejto liečby,“ vysvetľuje princezná.

Posiela odkaz všetkým, ktorých rakovina postihla: „Všetkých, ktorí musia čeliť tejto chorobe, prosím, aby nestrácali vieru a nádej. Nie ste sami.“

Catherine uviedla, že zotavenie po januárovej operácii ochorenia si vyžiadalo istý čas a prioritou je teraz rodina: „William a ja sme sa snažili to všetko spracovať a zvládnuť v súkromí, v záujme našej rodiny. Trvalo nám istý čas, kým sme deťom všetko vysvetlili spôsobom, ktorý je pre nich vhodný, a uistili ich, že budem v poriadku.“

The Mirror/youtube

Povedala, že rodina teraz potrebuje trochu času, priestoru a súkromia. Pôvodné plány, že Kate sa vráti na verejnosť na Veľkú noc tým pádom padajú, rodina oznámila , že potrebuje čas, priestor a súkromie. Zároveň princezná na neurčitý čas odložila akékoľvek oficiálne povinnosti.

Manželia od januárovej operácie čelili intenzívnym špekuláciám verejnosti a šialenstvu na sociálnych sieťach o princezninom zdravotnom stave. Od Vianoc sa nezúčastnila na žiadnych oficiálnych podujatiach.

Vo svojom vyjadrení ďakovala za podporu: „To, že mám vedľa seba Williama, je veľkým zdrojom útechy a pokoja. Rovnako ako láska a podpora, ktorú ste mi mnohí preukázali. Pre nás oboch to znamená veľmi veľa.“

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre