Keď do života ľudí zasiahne karma – 3 neuveriteľné príbehy

3305

Asi každý z nás si niekedy praje, aby karma existovala. Dobro by predsa malo byť odmenené. Či už v tento druh sily veríte, alebo nie, v niektorých prípadoch sa dobrým ľudom ich láskavosť vrátila.

James Harrison, muž, ktorý darovaním krvi zachránil 2 milióny bábätiek

Keď mal James Harrison len 14 rokov, musel podstúpiť zložitú operáciu odňatia jedného pľúca, pri ktorej stratil viac ako 2 litre krvi. Prežil iba vďaka neznámym ľuďom, ktorí darovali krv. Preto sa James rozhodol, že od svojich 18 rokov bude chodiť pravidelne darovávať krv. Čoskoro lekári zistili, že Jamesova krv obsahuje protilátky, ktoré sa využívali pri liečbe Rh ochorení. Táto choroba postihuje bábätká a spôsobuje, že sa narodia s hrozným poškodením mozgu alebo zomrú. James Harrison sa stal pravidelným dárcom plazmy a v jeho terajších 81 rokoch zachránil okolo 2 miliónov bábätiek. Vďaka tomu, že ho zachránili neznámi ľudia a on sa stal darcom krvi, pomohol aj svojej dcére a mohol sa stať hrdým starým otcom.

pixabay.com, public domain

Muž daroval polovicu pečene budúcej manželke

Christopher Dempsey sa dopočul o sesternici svojho spolupracovníka, ktorá nutne potrebovala transplantáciu pečene, inak zomrie. Problém bol, že na čakacom liste bolo pred ňou 119 000 iných pacientov. Christopher sa teda rozhodol podstúpiť testy a zistil, že je vhodným darcom. Pred operáciou sa stretol s príjemkyňou – Heather Kruegerovou. Ihneď sa do seba zamilovali. Na prvé rande šli po úspešnom zákroku a po dvoch rokoch sa stali manželmi. Ak by Christopher nepristúpil na darovanie časti pečene, nikdy by nestretol svoju životnú lásku.

pixabay.com, public domain

Bezdomovec vrátil prsteň za 4 000 dolárov a získal domov

Billy Ray Harris z Kansas City prosil o peniaze, keď sa naňho usmialo šťastie. Mladá žena Sarah Darling mu dávala pár drobných do rúk a nevšimla si, že sa jej stiahol z prsta snubný prsteň. Prvá vec, čo Billymu napadla, bolo prsteň predať. Keď mu v záložni ponúkli skoro 4 000 dolárov, silný pocit viny ho prinútil prsteň nepredať. Namiesto toho čakal, kým neuzrie Sarah znova a nevráti jej vzácny snubný prstienok. Sarah mu na znak vďaky chcela finančne pomôcť a založila online zbierku pre tohoto výnimočného muža. Príbeh sa stal veľmi rýchlo známym a dostal sa až k Billovej sestre, ktorá ho pozvala naspäť do rodiny a on po prvý krát uzrel svoje netere a synovcov. Tu sa ale jeho šťastie nekončí! Zbierkou Sarah Darlingovej sa podarilo získať viac ako 185 000 dolárov. Vďaka nim si Billy Harris mohol postaviť dom a získať späť svoj bývalý život. Robiť dobro sa niekedy naozaj vyplatí.

pexels.com, public domain

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre