Keď sa realita stretne s ilúziou: Pozrite si týchto 10 neuveriteľných diel

10817

Lee Madgwick je talentovaný umelec, ktorý sa kresleniu venuje od útleho detstva. Vytvoril si vlastný jedinečný štýl, vďaka čomu vznikla aj zbierka týchto surrealistických stavieb.

Zdroj: Lee Madgwick
Zdroj: Lee Madgwick
Zdroj: Lee Madgwick

Umelec priznal, že ho mimoriadne zaujímajú a priťahujú opustené a izolované miesta. Fascinujú ho prehliadky stavieb v mestách, ktoré sú mu veľkou inšpiráciu. Mnohé z týchto budov následne umiestni do nových prostredí, čím vytvára tajomnú a podmanivú atmosféru. Okrem iného sa inšpiruje aj dielami severoeurópskych umelcov 18. a 19. storočia, ako napríklad dielami Caspara Davida Friedricha alebo Jacoba van Ruisdaela. Dnes však ľudia obdivujú diela Madgwicka.

Zdroj: Lee Madgwick
Zdroj: Lee Madgwick
Zdroj: Lee Madgwick
Zdroj: Lee Madgwick

Na tvorbu používa oleje zmiešané s vodou a akrylové farby. Svoju tvorbu opisuje ako „imaginárny realizmus“, pričom divákom necháva priestor na interpretáciu a vyzýva ich, aby uvažovali o príbehoch ukrytých za týmito záhadnými miestami.

Zdroj: Lee Madgwick
Zdroj: Lee Madgwick
Zdroj: Lee Madgwick

Jeho talent mu priniesol medzinárodné uznanie. Diela boli vystavené na prestížnych výstavách, ako napríklad Royal Academy of Arts a Derwent Art Prize. Okrem toho sa jeho maľby objavili už aj na niekoľkých obaloch albumov a kníh. Nemalým úspechom je aj prezentácia vlastného umenia na Banksyho projekte Dismaland. Ak by ste si chceli pozrieť viac z Madgwickovej tvorby, môžete tak urobiť na jeho Instagrame alebo na stránke.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre