Pokiaľ sa ľudia o zvieratá starajú a poskytujú im svoju lásku, všetko vyzerá tak, ako by malo. Aj keď niektoré slony a iné živočíchy žijú v prírodných rezerváciách, niekedy to pre nich nie je až také zlé. Najmä ak majú niekoho, kto sa im venuje a stará s veľkou láskou. A nasledujúci príbeh je toho dôkazom.

Toto srdcervúce video zo svätyne voľne žijúcich zvierat poskytuje ďalšie dôkazy, že hudba a starostlivosť sú univerzálnymi jazykmi aj pre slony. Lek Chailert je jednou z opatrovateliek v prírodnom parku slonov, v meste Chiang Mai v Thajsku. Okrem toho, že sa stará o zvieratá počas dňa, má za úlohu im aj spievať.

Photo by youtube

Je zrejmé, že slony majú ľudí radi a niekedy si z nich aj radi vystrelia. Toto malé slonie mláďa sa zabávalo s návštevníkmi, ktorým sa to takisto páčilo. Až prišiel čas na spánok.

“Strčila do mňa a niekam ma nasmerovala. Rozmýšľala som, čo vlastne chce,” hovorí Chailert. “Nakoniec ma slonica Faa Mai vzala, aby som prišla k malému sloníčatu Thong Ae, ktorého chce prijať za vlastného. Nakoniec som zistila, že Faa Mai chcela, aby som uspala jej malého priateľa a má veľmi rada, keď jej spievam. ”

Photo by youtube

Chailert prišla k tesnej blízkosti slonov, sadla si k ním a začala spievať, až kým slonie mláďa zaspala. Táto žena má s nimi veľmi dobrý vzťah. Pozrite si toto milé video.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť