Kengury „zaplavujú“ Austráliu – Úrady vyzývajú k zvýšenej konzumácií kengurieho mäsa

954

 

Kengura
Pixabay

Za 10 rokov sa išiel počet kengúr v Austrálií zo 7 miliónov jedincov až na 50 miliónov – Pozitívne to však nie je.

Len za posledný rok sa v Austrálií počet kengúr zdvojnásobil. Australské úrady sa pustili do riešenia ako pozastaviť alebo zredukovať tento nárast.

Za obrovský nárast kengúr môže podľa autorít predovšetkým životné prostredie a jeho zmeny. Konkrétne čoraz častejšie dažde, ktoré viedli k dostatku až prebytku jedla pre kengury.

Úrady preto vyzývajú k zvýšenej konzumácií kengurieho mäsa. Kengury sú v Austrálií považované za škodcov, poškodzujú ploty a preberajú jedlo domácim zvieratám. Dokonca čoraz častejšie sú evidované prípady kedy kengura napadla človeka . K útokom dochádza predovšetkým na miestach, kde sú kengury prikrmované turistami. Rovnako sa kengury stávajú dôvodom častých dopravných nehôd, migrujú cez celé dialnice v tisícových počtoch.

Odoborníci sa však zhodujú, že ak sa populácia regulovať nebude a príde vlna sucha ako to býva v Austrálií zvykom, kengury začnú umierať v miliónoch, čo bude samozrejme ďalší problém.

 

zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre