5 knižných príbehov, ktoré sa dostanú na obrazovky už túto jeseň

1607

Každý správny čitateľ netrpezlivo čaká, kedy sa jeho obľúbené príbehy dostanú z kníh na obrazovky. Ak ste medzi nimi aj Vy, máme pre Vás skvelú správu. Už túto jeseň uvidíte prvé filmové, či seriálové adaptácie knižných príbehov. Ponúkame Vám preto pár lákadiel, ktoré si môžete vychutnať aj so stručným popisom.

 

Volanie Kukučky od Roberta Galbraitha

Martinus

Potom, čo Cormoran Strike prišiel o nohu v Afganistane, sa sotva uplatní ako súkromný detektív. Je po čerstvom rozchode s dlhoročnou priateľkou a býva vo svojej kancelárií. Nikdy by mu nenapadlo, že do jeho dverí vstúpi John Bristow s neuveriteľným príbehom: jeho sestra, svetoznáma modelka Lula Landry, známa aj pod prezývkou Kukučka, záhadne zomrela. Polícia to označila za samovraždu, ale John tomu odmieta uveriť.
Tento prípad zavedie Strikea do sveta miliónových celebrít, rokových hviezd a módnych dizajnérov a zasvätí ho do rozmanitých pôžitkov a lákadiel, zvádzania a klamstiev, aké sú známe len človeku.

Aj keď si pomyslíte, že myseľ vyšetrovateľov poznáte dokonale, s tou Strikeovou ste sa ešte nestretli. Aj keď si myslíte, že viete aká býva sláva a bohatstvo, nikdy ste sa na nich nepozerali tak, ako pri tomto vyšetrovaní.

Dátum vydania: aktuálne dostupné v UK na BBC

Čo by ste mali vedieť: príbeh Cormorana Strikea napísala J. K. Rowlingová pod pseudonymom Robert Galbraith. Na obrazovkách uvidíme hviezdy ako Tom Burke a Holliday Grainger, ktorá sa upísala aj na druhú sériu. Americkí diváci si budú musieť počkať na dátum, kedy stanica HBO uvedie seriál na obrazovky aj pre nich.

 

Geraldova Hra od Stephana Kinga

Martinus

Jessie Burlingame sa už znova musí podriadiť sexuálnym hrám svojho manžela Geralda. Nikdy si v tom nenašla pôžitok a má toho už plné zuby. Čo ostatní vidia ako romantiku v ich letnom dome, ona priam neznáša. Potom, čo je Jessie pripútaná k posteli, Gerald nečakanie zomrie. Sama v opustenom dome pri jazere, ktorý sa stal jej väzniteľom, spomína Jessie na najhlbšie, najtemnejšie a najstrašidelnejšie spomienky z jej života. Tie jediné sú jej spoločnosťou, rovnako ako tiene súmraku ukrývajúce rôzne predstavy a hrozby…

Dátum vydania: aktuálne dostupné na Netflixe

Čo by ste mali vedieť: hrajú Carla Gugino a Bruce Greenwood. Kritici túto adaptáciu ohodnotili veľmi pozitívne (na Rotten Tomatoes dostala 89% hodnotenie).

 

Elektrické sny od Philipa K. Dicka

YouTube

Ako jeden z najznámejších románopiscov, Philip K. Dick napísal viac ako 100 krátkych príbehov za celú svoju kariéru. Seriál Elektrické dni zahŕňa 10 najlepších príbehov. V „Autofac-u“ sa ukazuje jeden z prvých príkladov (a upozornení) na autoreprodukčné stroje v sci-fi literatúre. V dielach „Exhibit Piece“ a „The Commuter“ skúma jednu z jeho najobľúbenejších tém: meniaci sa charakter reality a to, či je dokonca možné vnímať svet ako skutočne existuje. „The Hanging Stranger“ prináša vzrušujúcu, temnú politickú alegóriu týkajúcu sa dneška rovnako, ako čias vrcholu studenej vojny v dobe, kedy poviedku Dick napísal.

Dátum vydania: aktuálne dostupné na Amazon Prime

Čo by ste mali vedieť: Bryan Cranston, Ronald D. Moore a Maril Davis sú producentmi tejto britskej adaptácie, ktorá si konečne našla cestu na obrazovku. Diváci chvália herecký výkon Timothyho Spalla a označujú ho ako dojemné majstrovské dielo.

 

Lovec duší od Johna Edwarda Douglasa a Marka Olshakera

YouTube

Legendárny Lovec duší nás zaujme mrazivými detailmi zo zákulisia tých najhorších, najfascinujúcejších a najnáročnejších prípadov a do najtemnejších zákutí našich najhorších nočných môr. Počas svojej 25-ročnej kariéry v oddelení vyšetrovania sa špeciálny agent John Douglas stal legendárnou osobnosťou v oblasti práva. Sleduje niekoľko z najznámejších a najsadistickejších sériových vrahov tejto doby. Na starosti má prípad šialenca, ktorý si z lovu prostitútok v lese na Aljaške urobil šport, detského vraha z Atlanty a zabijaka z Green River v Seattli. Posledný prípad ho však skoro stál život.

Dátum vydania: 13. Október, Netflix

Čo by ste mali vedieť: producent tohto mrazivého seriálu je režisér a výkonný producent David Fincher, rovnako ako ocenená herečka Charlize Theronovoá. Pripravuje sa už aj druhá séria.

 

1922 od Stephana Kinga

YouTube

V mužovi sa prebudí násilnícky sklon, keď jeho žena navrhuje predať rodinnú usadlosť. Práve to dá do pohybu hrozný vlak plný vrážd a šialenstva.

Dátum vydania: 20. Október, Netflix

Čo by ste mali vedieť: režisérom je Zak Hilditch a jeho desivá a krvavá adaptácia bola označená za jednu z najlepších „Kingoviek“ za tento rok. Námetom na tento film sa stala poviedka z Kingovej knihy: Čiernočierna tma.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre