Kodaň za dva dni – 10 najlepších atrakcií

3712

Dva dni v Kodani. Zdá sa vám to málo? Odpoveď je, jednoznačne áno. Teraz vám prezradíme ako aj za dva dni stihnúť všetko podstatné – najznámejšie miesta, pamiatky a jedinečné atrakcie.

1. Nyhavn

theplanetd.com
theplanetd.com

Pravdepodobne tou najznámejšou panorámou v Kodani je Nyhavn. Pestrofarebné domčeky pochádzajú zo 17. storočia. Toto miesto si zamiloval aj slávny spisovateľ Hans Christian Andersen, ktorý tu napísal jednu z najznámejších rozprávok – Princezná na hrášku. Dnes nájdete v domčekoch reštaurácie a bary.

2. Papiroen

theplanetd.com
theplanetd.com

Papiroen alebo Papierový ostrov sa nachádza oproti oblasti Nyhavn. Dostanete sa naň mostom pre chodcov. Kúpite tú výborné a pomerne lacné jedlo.

3. Tivoli Gardens

theplanetd.com
theplanetd.com

Aj napriek časovej tiesni, nevynechajte Tivoli Gardens. Veď aj dospelí sú len deti a potrebujú sa zabaviť. Tak ako má Amerika rozprávkový Disneyland, má Škandinávia lunapark Tivoli. Pre verejnosť bol lunapark sprístupnený od roku 1843. Počas stáročia si zachoval historický šarm a napriek tomu je plný moderných atrakcií.

4. Prehliadka mesta na lodi

theplanetd.com
theplanetd.com

Kanály. Tých nájdete v Kodani veľmi veľa. Postavil ich kráľ Christian IV, ktorého fascinovalo Holandsko. Miloval Amsterdam a zatúžil mať jeden aj vo svojom kráľovstve. Postavil množstvo kanálov, ktoré mali aj praktický význam. Ochraňovali dánske kráľovské loďstvo.

5. Zámok Christiansbourg

theplanetd.com
theplanetd.com

Prehliadky zámkov bývajú niekedy až nudné. V podstate v každom nájdete takmer to isté. Palác v Kodani vás určite prekvapí. Zámok sa dá opísať rôznymi slovami ale určite nie ako nudný. Nájdete v ňom množstvo nádherných výstav. Všetko je dotiahnuté do detailu a vy sa budete cítiť nie ako turista ale ako vladár.

6. Tower

theplanetd.com
theplanetd.com

Najvyššia veža v Kodani. Vychutnajte si mesto z vtáčej perspektívy. Na rozdiel od mnohých iných veží má táto výťah. Počet osôb na veži je obmedzený, a tak budete mať vždy zaručený dobrý výhľad. V polovici cesty výťahom sa nachádza reštaurácia.

7. Palác Amalienborg

theplanetd.com
theplanetd.com

Tento zámok sa oplatí navštíviť už len kvôli tradičnej výmene hradnej stráže. Zámok je rezidenciou kráľovskej rodiny a vybudoval ho kráľ Frederik V.

8. Okrúhla veža

theplanetd.com
theplanetd.com

Napriek tomu, že mesto už ste videli z veže Christiansborgu, nevynechajte ani Okrúhlu vežu. Týči sa nad mestom do výšky 209 metrov. Na vežu vyjdete peši po 268 metrovej rampe, ktorá je obtočená okolo veže. Predtým ako vystúpite na vrchol, môžete sa zastaviť v múzeu umenia, kultúry, histórie a vedy. Pôvodne išlo o knižnicu. Na vrchole veže sa nachádza observatórium. V súčasnosti sa nevyužíva.

9. Obchodná ulica

theplanetd.com
theplanetd.com

Strøget je najdlhšou pešou zónou na nakupovanie na svete. Okrem toho je jednou z najstarších peších zón na svete. Nájdete tu všetky známe svetové značky, ale aj tradičné dánske obchody.

10.  Malá morská víla

theplanetd.com
theplanetd.com

Ľudia. Ľudia. Všade samí ľudia. Kde je tá víla? Pripravte sa na to, že v okolí tejto malej sochy sa to neustále hemží turistami. Je to najnavštevovanejšie miesto v Kodani. Socha je postavená na počesť Hansa Christiana Andersena a jeho rozprávky o Malej morskej víle. Bohužiaľ v tejto rozprávke sa víla, na rozdiel od tej od Walta Disneyho, nedočkala šťastného konca.

 

TIP! Ak by ste si radi spravili výlet do Kodane alebo ho darovali ako darček, tak vám odporúčame pozrieť si na Pelikan.sk najlacnejšie spiatočné letenky na do Kodane už od 38€!

 

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre