Kolumbus využil znalosti z astronómie a zmanipuloval obyvateľov Jamajky – prefíkaný trik mu vyšiel

156

Krištof Kolumbus použil svoje znalosti astronómie, aby presne predpovedal zatmenie Mesiaca 29. februára 1504, a tým si zabezpečil podporu od pôvodných obyvateľov Jamajky. Kolumbus a jeho posádka boli na Jamajke uviaznutí bez dostatočných zásob. Keď miestni obyvatelia prestali poskytovať jedlo, Kolumbus využil informácie zo svojho almanachu, ktorý obsahoval predpovede astronomických udalostí.

Zdroj Abed Ismail

Kolumbus varoval miestnych, že ich bohovia budú nahnevaní a prejavia svoj hnev tým, že zatemnia Mesiac. Keď zatmenie skutočne nastalo, obyvatelia sa vydesili a ponáhľali sa mu opäť poskytovať jedlo a zásoby. Táto udalosť ukazuje nielen dômyselnosť Kolumbusa, ale aj fascinujúci príklad využitia vedy a astronómie na prežitie a manipuláciu. Je zaujímavé, ako sa znalosti a poverčivosť stretli, aby vytvorili jednu z najzaujímavejších epizód v histórii prieskumov. Tento trik pomohol Kolumbovi a jeho posádke prežiť ďalších niekoľko mesiacov, kým neprišla záchrana.

História je plná takýchto prekvapivých a fascinujúcich momentov, ktoré nám ukazujú, ako ľudia dokázali využiť svoje znalosti na zvládnutie kritických situácií.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre