Kosatky zaútočili na jachtu, posádke sa podarilo zachrániť

128

Španielska námorná záchranná služba uviedla, že skupina kosatiek potopila jachtu v Gibraltárskom prielive. Takýchto incidentov bolo v poslednej dobe viac.

Zdroj Huichao Ji

Plavidlo Alboran Cognac, dlhé 15 metrov, viezlo 2 ľudí. V nedeľu o 9.00 miestneho času vyslali núdzové volanie, keď sa dostali do kontaktu s kosatkami. Pasažieri uviedli, že pocítili náhle údery do trupu a kormidla, a potom loď začala naberať vodu. Po zalarmovaní záchranných služieb ich neďaleký ropný tanker vzal na palubu a previezol do Gibraltáru. Jachta zostala na mori a nakoniec sa potopila.

Experti uvádzajú, že ide o kosatky zo skupiny, ktorá dostala označenie „Gladis“. Táto skupina žije v okolí Gibraltárskeho prielivu, ktorý oddeľuje Európu od Afriky. Výskumníci si nie sú istí príčinami tohto správania, ale myslia si, že ide o hravý prejav, zvedavosť a obozretnosť.

Chase Dekker/flickr

Ohrozená kosatka dravá je známa aj pod menom veľryba zabijak. Patrí do čeľade delfínovité a v dospelosti môže merať až 8 metrov a vážiť až 6 ton.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre