Kostarika – krajina najväčších zázrakov prírody

1805

Úzky ostrov Kostarika sa nachádza sedemdesiatpäť míľ od pobrežia v Karibskom mori. Napriek tomu, že ide o veľmi úzky ostrov, nájdeme tu rôznorodú krajinu. Na pobreží ležia piesočnaté pláže a v strede ostrova sa nachádzajú sopky obklopené dažďovým pralesom, v ktorom rastú tie najrozmanitejšie druhy rastlín. Ostrov ponúka nespočetné množstvo najrozmanitejších aktivít. Od potápania sa v hĺbkach oceánu až po horolezecké cesty v oblasti Arenal Volcano.

Kde začať? Čo navštíviť ako prvé? Prejsť cez dažďový prales alebo zažiť rafting? Ak milujete divokú prírodu a radi trávite čas pod holým nebom, Kostarika bude pre vás raj na Zemi. V súčasnosti stále viac a viac turistov smeruje na Kostariku. Za posledných desať rokov sa ich počet na ostrove štvornásobil. Cestovný ruch sa stal najdôležitejším príjmom kostarickej ekonomiky.

Ochrana životného prostredia

Na ostrove sa nachádza množstvo národných parkov a veľká časť prírody je zákonom chránená. Cieľom je ochrániť ohrozené druhy živočíchov a vtáctva. Viac ako 25% územia Kostariky je pod ochranou, čo z nej robí jednu z najekologickejších krajín a lídra v ochrane životného prostredia.

Odlesňovanie

Krajine sa po dlhoročnom úsilí podarilo zastaviť odlesňovanie. Pôvodne bola Kostarika jednou z krajín s najrýchlejším úbytkom zalesnenej plochy. V súčasnosti sa situácia stabilizovala a úbytok lesov sa zastavil.

Národné parky

Národný park Corcovado je medzi ekológmi znamy svojou biodiverzitou. V parku nájdete všetky štyri druhy opíc, ktoré žijú na ostrove. Národný park Tortuguero alebo len Tortuguero znamená v preklade „plný korytnačiek“. Svojmu menu nie je park nič dlžný. Po celom svete je známy tým, že tu hniezdia ohrozené zelené korytnačky. Okrem nich tu kladú vajcia aj ďalšie iné druhy korytnačiek. Na Kostarike žije viac ako 840 druhov vtákov.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
lucia vilová
18. decembra 2017 20:32

wau