Holandská krajčírka Marga van der Vet a jej jedinečná tvorba cosplay kostýmov a šiat

164

Patríte k fanúšikom cosplayu? Potom vás iste poteší tvorba 50-ročnej Margy van der Vet. Ide o ženu z Holandska, ktorá si sama šije šaty, kostýmy, korzety aj klobúky. Záľubu, ktorá ju robí mimoriadne šťastnou a jedinečnou, sa rozhodla zverejniť na internete a dnes vám vďaka tomu môžeme priniesť ukážku jej tvorby.

Zdroj: margastyle.com
Zdroj: margastyle.com
Zdroj: margastyle.com

Nielenže si vytvorila bohaté profesionálne portfólio, zároveň založila aj webovú stránku pre začínajúce krajčírky. A to rovno v dvoch jazykoch, v angličtine a holandčine. Učí tak nielen šitie šiat v štýle Chanel, ale delí sa aj o postupy pri tvorbe vlastných návrhov. A čo je na tom najlepšie? Ľudia k tomu majú prístup celkom zdarma.

Marga začala pred rokmi so šitím búnd v štýle Chanel, no neskôr sa dostala aj k historickým a cosplayovým kostýmom. Uviedla, že všetko sa naučila sama metódou pokus – omyl. Rada sa necháva uniesť kreativitou a skúša pracovať s novými vzormi. Pri tom všetkom sa zameriava aj na udržateľnosť. Nič nie je podľa nej také obohacujúce, ako keď človek niečo ušije napríklad zo starého obrusu.

Zdroj: margastyle.com
Zdroj: margastyle.com
Zdroj: margastyle.com
Zdroj: margastyle.com

Proces tvorby nie je jednoduchý ani krátky. Vyžaduje si značný čas, najmä ak hovoríme o sakách v štýle spomínanej značky. Zároveň však uviedla, že akonáhle vie, čo a ako ide šiť, vie byť veľmi rýchla. Nedávno ušila sedem viktoriánskych, gotických a stredovekých golierov len za štyri dni.

Zdroj: margastyle.com
Zdroj: margastyle.com
Zdroj: margastyle.com

Keďže žijeme dobu rýchlej módy, všetci dnes nosia bežné oblečenie a elastické materiály. Preto je podľa nej veľmi pekné a obohacujúce vytvárať kostýmy, ktoré ľudí zavedú do minulosti. Zároveň tak demonštruje lásku k látke, k šitiu a umenie nebáť sa byť iná. Hoci svoje diela bežne nenosí, dúfa, že sa jej podarí ľuďom uvedomiť si krásu minulosti prostredníctvom fotografií.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre